Kultura i rozrywka

Companions zagrają w Jazz Clubie

Jazz Club Muzeum już chyba na dobre przyzwyczaił jaworznian do tego, że regularnie organizuje świetne koncerty nietuzinkowych zespołów o mniejszej czy większej renomie. Już w niedzielę swoimi jazzowo-swingowymi klimatami publiczność postara się zarazić Companions.

Pochodzący z Krakowa zespół do Jaworzna zawita w konkretnym celu – by charytatywnie wesprzeć ciężko chorego Kacpra Łabuzka, o którym pisaliśmy już na naszych łamach. Companions grają bardzo charakterystyczna nutę, którą trudno pomylić z czymś innym. Zespół nawiązuje do oldschoolowej formuły grup wokalnych XX wiecznej ameryki z rytmicznym podkładem z pogranicza nowoorleańskiego funku, swingu oraz rozmaitych często eksperymentalnych połączeń akustycznych gatunków muzyki świata. Kluczem do zespołu, jest luźna kumpelska atmosfera i swoboda twórcza, dzięki której wzięte na warsztat stare numery zyskują nowe życie, inny klimat, współczesny charakter. Companions grają w składzie: Adam Henry (kazoo, wokal), Antonis Skolias (perkusja, wokal), Miłosz Skwirut (bass, wokal) i Tomek Kruk (gitara, wokal).

Koncert w Jazz Clubie startuje w niedzielę 25 lutego o godzinie 19:00. Wstęp w postaci cegiełki na rzecz Kacperka nabyć będzie można przy wejściu w kwocie 15 zł. Co ważne cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na niezwykle kosztowne leczenie chłopca. W trakcie koncertu w Jazz Clubie będzie można oprócz tego wrzucić co nieco także do specjalnych puszek na datki, do czego zresztą zachęcamy.

Najnowsze

To Top