Z miasta

Największa dotacja na profilaktykę zdrowotną dla Jaworzna

Spośród wszystkich gmin województwa śląskiego, to Jaworzno uzyskało największe dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia na programy profilaktyki zdrowotnej. W środę (21 lutego) zastępca prezydenta Monika Bryl podpisała stosowną umowę w katowickiej siedzibie NFZ.

– Ostatnie dni obfitują w bardzo dobre informacje dla Jaworzna, pozyskaliśmy środki na realizację kolejnych miejskich projektów, tym razem w zakresie ochrony zdrowia – mówi Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta. – Ciesze się, że złożone przez nas projekty uzyskały tak wysokie noty i otrzymaliśmy najwyższe dofinansowanie w województwie śląskim.

Pierwszym przedsięwzięciem, które zyska wsparcie finansowe NFZ jest program polegający na rozwijaniu indywidualnej samodzielności i kompetencji społecznych wśród dzieci niepełnosprawnych. Na kompleksową terapię, opiekę i pielęgnację dla dzieci niepełnosprawnych Jaworzno uzyskało 300 tys. zł dofinansowania. To oznacza, że wraz ze środkami gminy łączna suma, która zostanie przeznaczona na wskazany program wyniesie 750 tys. zł.

Drugie przedsięwzięcie, które znalazło uznanie w NFZ, to prowadzony od lat i znakomicie oceniany program „Profilaktyka grypy w Jaworznie – szczepienia ochronne dla seniorów 65+”. Na jego realizację gmina zaplanowała przeznaczenie 34 tys. z własnego budżetu, natomiast Narodowy Fundusz Zdrowia doda kolejne 22 tys. zł. Z darmowych szczepień ambulatoryjnych przeciwko grypie będą mogli skorzystać jaworzniccy seniorzy powyżej 65. roku życia oraz pacjenci miejskich placówek opiekuńczych.

Śląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozdysponował w ramach dofinansowań dla samorządów prawie 1,9 mln zł. Dotacje otrzymały dwadzieścia trzy gminy województwa śląskiego. Najwięcej środków popłynie do Jaworzna.

Najnowsze

To Top