Polecamy

Bilety będą tańsze!

Dość sensacyjną i przy okazji bardzo korzystną dla mieszkańców zmianę zapowiedział w środę prezydent Jaworzna Paweł Silbert. Od czerwca bilety autobusowe w PKM Jaworzno będą jeszcze tańsze!

Podróżowanie autobusami PKM Jaworzno już teraz w porównaniu do przewoźników z okolicznych miejscowości uchodzi za całkiem niedrogie i komfortowe. Niezłe ceny biletów i nowy tabor autobusowy oparty głównie na popularnych elektrykach, to jednak jeszcze mało, dlatego władze miasta idą dalej i planują dalsze obniżenie cen. Na środowej konferencji „Miasto Idei” prezydent Paweł Silbert poinformował o wprowadzeniu nowych taryf za przejazdy autobusowe.

Od 1 czerwca w Jaworznie będzie można kupić bilet roczny za 180 zł, półroczny za 120 złotych, kwartalny za 90 zł a cena biletu miesięcznego zostaje obniżona do 60 zł. Bilety ulgowe kosztować będą dokładnie połowę tych kwot. Pozostałe taryfy pozostaną bez zmian. Nowe ceny mają dodatkowo zachęcać mieszkańców Jaworzna do korzystania z komunikacji miejskiej i rezygnowania z samochodu w codziennych podróżach. Posiadacz biletu rocznego będzie mógł dokonać nieograniczonej ilości podróży za dosłownie niecałe 50 groszy dziennie.

– Chcemy, żeby podróżowanie autobusami stało się modne. Bo rozwija więzi społeczne. Integruje. Buduje społeczność. A nawet rodzi związki. Chcemy by samochodami po mieście poruszali się tylko ci, którzy naprawdę muszą – wyjaśnia prezydent.

Jaworzno od jakiegoś czasu staje się wzorem tego jak organizować komunikację miejską i przekonywać mieszkańców do korzystania z niej. Wiele miast uczy się tego od Jaworzna i stawia za przykład a to samo w sobie dobrze świadczy o organizatorach transportu. Wypada trzymać kciuki za dalszy rozwój i odwagę władz miasta we wprowadzaniu nowych rozwiązań a kto wie czy w przyszłości nie doczekamy się nawet autonomicznych autobusów. To na razie jednak melodia przyszłości, ale jak pokazują działania jaworznian z ostatnich lat – nie ma dla nich żadnych ograniczeń.

Najnowsze

To Top