Sport i rekreacja

Satori Jaworzno znów wygrywa

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno dwa kolejne weekendy spędził na rywalizacji w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu, Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Ju-jitsu oraz Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo. Osiemnastu wychowanków trenera Łukasza Proksy godnie reprezentowało jaworznickie barwy, odnosząc wiele zwycięstw i zdobywając liczne medale oraz cenne punkty do kadry wojewódzkiej i kadry narodowej.

Mysłowicka hala sportowa MOSiR dnia 11 lutego była organizatorem drugiego w tym roku turnieju w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało prawie czterystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Jaworznianie rywalizujący w konkurencji fighting oraz newaza stoczyli wiele widowiskowych walk i zdobyli liczne medale. Na pierwszych miejscach uplasowali się: Adela Niciarz w kategorii -40kg i Franciszek Gąsiorowski w kategorii -24kg. Drugie lokaty wywalczyli: Szymon Łąka w kategorii -34kg oraz Dawid Machna w kategorii -40kg. Na trzecim stopniu podium stanęli: Kamil Gąsiorowski w kategorii -34kg, Szymon Kałuża w kategorii -30kg, Zofia Machna w kategorii -20kg, Miłosz Królczyk w kategorii -20kg oraz Joanna Kozakiewicz w kategorii -30kg. Tuż za podium znalazł się Adam Łąka zajmując 5 miejsce w kategorii -27kg. W tym samym czasie w mysłowickiej hali sportowej pod auspicjami Polskiego Związku Ju-jitsu toczyła się rywalizacja w pierwszym w tym roku Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Ju-jitsu. Dobrze przygotowani do startu zawodnicy z Jaworzna w konkurencji fighting siedmiokrotnie stawali na podium. Zwycięzcami w swoich grupach zostali: Patryk Urban w kategorii -62kg oraz Aleksandra Masternak w kategorii -48kg. Drugie miejsca wywalczyli Arkadiusz Małek w kategorii -66kg i Hanna Kałuża w kategorii -44kg natomiast na trzecim stopniu podium znaleźli się Patryk Matusik w kategorii -55kg, Paweł Kozakiewicz w kategorii -45kg oraz Aleksander Olszówka w kategorii -34kg.

Tydzień później 18 lutego w hali sportowej MOSiR w Sosnowcu odbył się drugi w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. Do rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie przystąpiło ponad trzystu sportowców reprezentujących kilkunastu klubów z całego kraju a także reprezentacji Czech i Słowacji. Po bardzo zaciętych walkach złote medale wywalczyli Adela Niciarz w kategorii -40kg, Dawid Machna w kategorii -42kg oraz Adam Łąka w kategorii -27kg natomiast brązowe krążki zdobyli Nikodem Łukajczyk w kategorii -24kg oraz Szymon Łąka w kategorii -34kg. W sobotę 17 lutego jedenastu zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” doskonaliło swoje umiejętności podczas zgrupowania kadry wojewódzkiej w ju-jitsu, które odbyło się w Mysłowicach w konkurencjach fighting. Trenerzy Daria Mamica i Dawid Kajdy, którzy sekundowali naszym zawodnikom przy macie uważają, że wszyscy godnie reprezentowali jaworznickie barwy i zdobywając liczne medale przysporzyli im wiele powodów do dumy. Gratulujemy medalowych pozycji i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top