Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Wiele wskazuje na to, że w Jaworznie działa szajka włamywaczy, dokonujących seryjnych włamań i kradzieży w domach jednorodzinnych. W ubiegłą środę doszło do włamań na Podwalu i w Jeleniu. Dwa tygodnie temu podobne zdarzenie miało miejsce w Ciężkowicach. Sprawcy najprawdopodobniej są dobrze zorientowani w rozkładzie dnia domowników, czyli przed dokonaniem „włamu” muszą obserwować posesję. Włamania odbyły się pod nieobecność gospodarzy. W każdym z tych przypadków sprawcy dostawali się do budynku „od tyłu” (od strony pobliskich łąk) przez wyważone drzwi balkonowe.

Wtorek, 20 lutego

Kilka minut po południu policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali wezwani na interwencję domową przy ulicy Północnej. Zgłaszająca poinformowała stróżów prawa, że jej pijany mąż się awanturuje. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień.

Wieczorem na ulicy Bukowskiej policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Jaworzna, który posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna trafił do komendy, a niedozwolone środki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Środa, 21 lutego

W nocy na ulicy Chopina dwóch pijanych mężczyzn zostało zatrzymanych, po tym jak chodzili w bloku i pukali do wszystkich mieszkań. Mężczyźni zostali umieszczeni w izbie wytrzeźwień.

W godzinach wieczornych dyżurny policji został poinformowany włamaniu do mieszkania w dzielnicy Podwale. Na miejscu okazało się, że sprawca bądź sprawcy dostali się do środka po wyważeniu drzwi balkonowych. Złodziej zabrał biżuterię oraz okolicznościowe monety. Starty zostały oszacowane na ponad tysiąc złotych.

Podobne zdarzenie miało miejsce w dzielnicy Jeleń. Sprawca włamał się do domu przez okno balkonowe, a następnie skradł złotą biżuterię. W tym przypadku straty sięgnęły 10.000 złotych.

Piątek, 23 lutego

Przed południem policjanci zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który nielegalnie pobierał energię elektryczną. Mężczyzna w swoim domu podłączył się do sieci energetycznej omijając licznik. Straty w toku ustalania.

Po południu policjanci w trakcie interwencji domowej zostali znieważeni przez 51-letniego jaworznianina. Pijany sprawca awantury trafił do izby wytrzeźwień. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Sobota, 24 lutego

W godzinach wieczornych policjanci drogówki zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierując samochodem seat, znajdował się w stanie nietrzeźwym. Ponadto, sprawca w czasie jazdy uderzył w zaparkowany samochód bmw. Badanie alkomatem wskazało kierowcy ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Najnowsze

To Top