Bezpieczeństwo

Pożar na złomowisku, paliły się m.in. butle z gazem

Do ogromnego pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na Osiedlu Stałym. Ogień strawił część złomowiska a na zagrożonym terenie paliły się m.in. butle z gazem.

Szesnaście zastępów straży pożarnej z Jaworzna, Mysłowic, Sosnowca a nawet Katowic walczyło w nocy z pożarem jaki wybuchł na złomowisku zlokalizowanym przy ul. Inwalidów Wojennych na Osiedlu Stałym. -O godzinie 21:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze na skupie złomu. Paliła się część biurowo-magazynowa oraz magazynowa gdzie składowane były butle z gazami technicznymi – wyjaśnia Marcin Ziemiański, rzecznik jaworznickiej straży pożarnej. Strażacy na miejscu gasili pomieszczenia biurowe i schładzali butle z gazem, tak by nie doszło do ich wybuchu. Samo gaszenie ognia udało się zakończyć około godziny 2 w nocy, ale strażacy wciąż kontrolują temperaturę i ciśnienie w butlach i zabezpieczają je przed potencjalnym wybuchem.

Na szczęście w pożarze nie ucierpiała żadna osoba. Straty materialne są jednak dość poważne. Drewniany dach zapadł się na część biurową, która jest zupełnie zniszczona. Płonące budynki zlokalizowane były w bezpiecznej odległości od mieszkań, służby nie musiały więc ewakuować mieszkańców. Na razie strażacy nie wypowiadają się na temat ewentualnych przyczyn pożaru.

Foto: Mateusz / Jaworzno112

 

Najnowsze

To Top