Z miasta

Kronika policyjna

To, co świetnie wygląda podczas kaskaderskiego, profesjonalnego show lub podczas seansu „Szybkich i wściekłych” w realnych warunkach drogowych przynosi raczej żałosne rezultaty. Przekonał się o tym jaworznianin w seacie, który wpadł w wykop robót drogowych na zamkniętym odcinku Trasy Śródmiejskiej. Nie, samochód nie przefrunął nad wykopem na drugą stronę – zanurkował i zatrzymał się na prętach zbrojeniowych stropu tunelu. Kierowca zamiast braw otrzymał mandat.

Poniedziałek, 26 lutego
Przed południem do komendy policji zgłosił się 43-letni mieszkaniec Jaworzna i powiadomił dyżurnego o zniszczeniu jego ogrodzenia. Zgłaszający w trakcie zawiadomienia stwierdził, iż wie kto mógł dokonać tego przestępstwa. Powstałe straty oszacował na 2 tys. złotych.

Policjanci kryminalni zatrzymali 20-letniego jaworznianina, który na podstawie zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie.

Z kolei policyjni wywiadowcy, w jednym z mieszkań w dzielnicy Podłęże zatrzymali 24-letniego mężczyznę, wobec którego zapadł wyrok kilkunastu miesięcy więzienia. Mężczyzna został doprowadzony do Zakładu Karnego w Wojkowicach. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Środa, 28 lutego
41-letnia mieszkanka Podwala powiadomiła policję, że jej mąż od pewnego czasu wszczyna awantury, podczas których stosuje przemoc psychiczną. Sprawca znęca się nad kobietą strasząc, krzycząc i bezpodstawnie ją oskarżając. Czynności w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Czwartek, 1 marca
W godzinach rannych policjanci kryminalni zatrzymali 19-latka, który posiadał przy sobie 10 gramów marihuany. Chłopak trafił na komendę, a narkotyki do policyjnego magazynu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Przed południem kryminalni zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku 17 i 18 lat, którzy kilka dni wcześniej pobili dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy napadli na obcokrajowców w przejściu podziemnym na Osiedlu Stałym. Obaj pokrzywdzeni z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny.

Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali 33-letniego mieszkańca Mysłowic, który w połowie lutego br. w Jaworznie przywłaszczył kartę bankomatową, należącą do jednego z jaworznian. Sprawca następnie dokonał szeregu płatności przywłaszczoną kartą. 33-latek trafił do policyjnego aresztu.

fot. JaworznoPL

Wieczorem kierowca samochodu Seat Ibiza wjechał na wyłączony z ruchu remontowany odcinek drogi Jana Pawła (budowa ścieżki rowerowej) i uderzył w rusztowanie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem.

Sobota, 3 marca
W nocy policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednego z mieszkań w dzielnicy Osiedle Stałe. Interwencja dotyczyła nierzeźwego syna, który wszczął awanturę z ojcem. Na miejscu okazało się, że sprawca awantury, 38-letni jaworznianin jest poszukiwany przez sąd. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w izbie wytrzeźwień, skąd następnie trafił do Zakładu Karnego w Wojkowicach.

Niedziela, 4 marca
W godzinach wieczornych dyżurny jaworznickiej policji został powiadomiony o samowolnym opuszczeniu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczakowej przez 17-letniego chłopaka. Ucieczkę zgłosił 50-letni wychowawca placówki. Policjanci ustalili, że chłopak nie nawiązał kontaktu z wychowawcą oraz rodziną. Czynności poszukiwawcze prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top