Z miasta

Od poniedziałku utrudnienia na autostradzie

W poniedziałek 12 marca br. na autostradzie A4 Katowice-Kraków rozpocznie się kompleksowy remont nawierzchni węzła Balin. W czasie przewidzianych na ok. pięć miesięcy prac zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch poprowadzony zostanie objazdami. Planowane jest również połówkowe zamykanie kolejnych części ulicy Balińskiej, na której ruch odbywać się będzie wahadłowo, z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej.

Prace remontowe na węźle Balin w km 369 koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków obejmą wykonanie w całości nowej nawierzchni na łącznicach oraz na części ulicy Balińskiej. Jako pierwsze, w poniedziałek 12 marca br., wprowadzone zostaną zmiany w ruchu na łącznicy zjazdowej z autostrady A4 z Katowic na ulicę Balińską, wraz z zawężeniem ulicy Balińskiej. W związku z prowadzonymi pracami łącznica będzie zamknięta do połowy kwietnia br.

Od 24 marca br. zamknięta zostanie łącznica zjazdowa z ulicy Balińskiej na A4 – w kierunku Krakowa. Jej otwarcie planowane jest na połowę maja br. W następnej kolejności zamykane będą łącznice: zjazdowa z ulicy Balińskiej na A4 w kierunku Katowic – od połowy maja do końca czerwca br. oraz zjazdowa z A4 z Krakowa na ulicę Balińską – od końca maja do połowy lipca br. Remont zakłada także zamknięcie ulicy Działkowej na czas około miesiąca (w lipcu-sierpniu br.). Jednocześnie, wraz z remontem łącznic i ulicy Działkowej, remontowana będzie ulica Balińska – kolejne jej części zamykane będą połówkowo.

Mając na względzie komfort podróżowania w rejonie węzła Balin, nie przewidujemy całkowitego zamknięcia ulicy Balińskiej. Ruch w tym rejonie będzie się odbywał wahadłowo, a regulować go będzie sygnalizacja świetlna. W czasie zamknięcia poszczególnych łącznic węzła i ulicy Działkowej ruch planujemy prowadzić drogami alternatywnymi, przez oznakowane objazdy. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na znaki drogowe – mówi Marta Dobrzańska z biura prasowego Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Prace na węźle Balin i związane z nimi utrudnienia mają się zakończyć w połowie sierpnia br. Terminy prowadzenia robót mogą ulec zmianie. Szczegółowe informacje o terminach oraz lokalizacji zmian w organizacji ruchu będą publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Najnowsze

To Top