Kultura i rozrywka

Pozwól odkryć swój talent i zdobądź Złote Pióro!

Jeszcze tylko do wtorku – 27 marca – młodzi, aspirujący literaci mogą składać swe prace w konkursie literackim o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Oprócz laurów konkursowych można zapewnić sobie publikacje tekstów w zbiorowym wydawnictwie pokonkursowym. Warto dać szansę swemu talentowi.

Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” ma już długą tradycję. Od 22 lat jury konkursowe odkrywa młode literackie talenty. W literackie szranki staje coraz większa liczba uczestników z całej Polski.

Przed nami 22. edycja konkursu, w którym mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy oceniani są w kategoriach tekstu poetyckiego lub prozatorskiego. Pozostały już tylko niespełna dwa tygodnie na przesłanie utworu literackiego i wzięcie udziału w konkursie.

Prace można składać do 27 marca, poprzez przesłanie ich na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie wraz z wypełnioną Kartą Uczestnictwa. Regulamin konkursu, wzór karty uczestnictwa oraz szczegółowe informacje o sposobie zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej jaworznickiej Biblioteki.

Uroczysta gala finałowa, na której poznamy zwycięzców literackich zmagań planowana jest na czerwiec, podczas obchodów Dni Jaworzna.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Jaworzna, fundator nagród głównych: Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra oraz Kałamarzy. Organizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Wydział Edukacji Kultury i Sportu UM oraz Biuro Promocji i Informacji UM.

Zapraszamy młodych literatów do wzięcia udziału w konkursie o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”.

Najnowsze

To Top