Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Wielka Sobota jest w polskiej tradycji dniem święcenia pokarmów. Z policyjnej statystyki wynika, że niestety tego dnia zatrzymano najwięcej osób, które zamiast wody święconej, użyły do święcenia wysokoprocentowego alkoholu.

Poniedziałek, 26 marca

Wieczorem do komendy policji zgłosił się 67-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował dyżurnego, że wykonawca prac dotyczących ocieplenia budynku nie wywiązał się z umowy. Zgłaszający straty oszacował na 1 tys. złotych. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy.

Policjanci kryminalni zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy, do jakiej doszło w jednym z hoteli położonych na terenie Jaworzna. Śledczy ustalili, że nieznany sprawca najprawdopodobniej przy pomocy dopasowanego klucza dostał się do pokoju i skradł blisko 2 tys. dolarów i kilkaset złotych. Poszkodowani to obywatele Ukrainy, przebywający czasowo w Jaworznie. Sprawą zajął się wydział kryminalny.

Środa, 28 marca

Przed południem policjanci zwalczający przestępstwa gospodarcze zatrzymali 69-letnią kobietę, która posiadała wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 1000 paczek nielegalnych papierosów oraz 5 kg tytoniu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Dyżurny policji został poinformowany o uszkodzonym fordzie, który zaparkowany był przy ulicy Jagiellońskiej. 30-letni właściciel pojazdu zgłosił, że nieznany sprawca celowo ostrym narzędziem porysował powłokę lakierniczą pojazdu. Straty w tym przypadku zostały określone na 2 tys. złotych.

Sobota, 31 marca

W nocy policjanci prewencji zatrzymali 23-letniego jaworznianina, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kierując audi próbował uciec. Po pościgu i zatrzymaniu samochodu, było już jasne dlaczego mężczyzna uciekał. W jego organizmie policjanci stwierdzili alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil.

Policjanci kryminalni zatrzymali 30-letniego Ukraińca, który kilka minut wcześniej próbował ukraść pozostawiony na ulicy przed sklepem otwarty samochód citroen. Mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał kilkaset metrów dalej. Po zatrzymaniu go przez policjantów okazało się, że jest pijany. Czynności w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy.

Popołudniu policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Jaworzna, który wybił szybę w oknie w jednym z mieszkań przy ulicy Nałkowskiej. 65-letnia właścicielka mieszkania powstałe starty oszacowała na 600 złotych. Sprawca trafił do izby wytrzeźwień.

Jaworznicka policja została powiadomiona o włamaniu do piwnicy przy ulicy Koszarowej. Śledczy ustalili, że sprawca zerwał kłódki zabezpieczające drzwi wejściowe do piwnicy i ze środka skradł piłę spalinową Macallister oraz piłę kątową Bosch. Wartość skradzionych rzeczy wynosi blisko 900 złotych.

Niedziela, 1 kwietnia

Kilka minut po godzinie 2.00 w nocy policyjni wywiadowcy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierował samochodem mercedes znajdując się w stanie nietrzeźwym. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało kierowcy ponad 1 promil. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Najnowsze

To Top