Bezpieczeństwo

Aresztowani za rozbój

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy zaatakowali przypadkowych przechodniów i ukradli im portfele oraz telefony komórkowe. Dzięki szybkiej pracy kryminalnych 23-latek i jego 24-letni kolega, znaleźli się w areszcie już w kilka godzin po zdarzeniu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 marca br. Idącą ulicą Łukasiewicza grupę młodych ludzi zaatakowało dwóch mężczyzn. Napastnicy bili i kopali trójkę przechodniów w wieku 19, 20 i 23 lat, a potem skradli im portfele z dokumentami i pieniędzmi oraz telefony komórkowe. Pokrzywdzeni wezwali policję po tym, jak napastnicy uciekli ze skradzionym łupem. Sprawą zajęli się jaworzniccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu oraz policyjni wywiadowcy. Na miejscu stróże prawa udzielili pokrzywdzonym pomocy przedmedycznej oraz zabezpieczyli wszystkie ślady przestępstwa. Dzięki pracy operacyjnej i uzyskanym informacjom policjanci szybko ustalili tożsamość bandytów. Gdy kryminalni zapukali do drzwi ich mieszkań, mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni. 23 i 24-letni jaworznianin trafili do policyjnej celi.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzuty dokonania rozboju. Sąd uwzględnił wniosek śledczych i w Niedzielę Wielkanocną zastosował wobec zatrzymanych 3-miesięczny areszt. Grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top