Zdrowie

Ile soli, cukru i kalorii

W poniedziałek w jaworznickiej bibliotece odbędzie się spotkanie „Ile soli, cukru i kalorii” dotyczące zasad zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży. Na wydarzenie zaprasza Zespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie razem z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu UM oraz Miejską Biblioteką Publiczną.

W ramach zajęć omówione zostaną zasady zbiorowego żywienia (zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi i najnowszymi normami) dzieci do 3. roku życia oraz dzieci i młodzieży od 4. do 18. roku życia. Prelegenci przedstawią ponadto zasady identyfikacji alergenów oraz wyliczania wartości odżywczej posiłków. Uwaga prowadzących skupi się również na zaprezentowaniu zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży.

W roli wykładowców wystąpią: Jolanta Wójcik-Machejek – autorka książek na temat HACCP w żywieniu zbiorowym dzieci oraz jadłospisów dla dzieci i młodzieży, pracownik ZLO w Jaworznie a także Wojciech Wilk inżynier technologii żywności i żywienia, dietetyk dyplomowany z Poradni Diabetologicznej ZLO w Jaworznie.

Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia o godz. 11.30 w Bibliotece Głównej w Jaworznie.

Najnowsze

To Top