Bezpieczeństwo

Nieletni stalker odpowie przed sądem

Policjanci z Jaworzna prowadzą postępowanie w sprawie rozpowszechniania intymnych zdjęć w przestrzeni publicznej. Do tego czynu doszło poprzez umieszczenie na tablicy ogłoszeń w centrum miasta obscenicznych fotografii. Moment ten zarejestrowały kamery. Dzisiaj policjanci ustalili sprawcę, którym okazał się 15-letni chłopak. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny, gdzie trafią materiały w tej sprawie.

Policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii jaworznickiej komendy policji wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia, jakie miało miejsce wczoraj w centrum miasta. Nieznana wówczas osoba zawiesiła na tablicy ogłoszeń przy ulicy Mickiewicza pornograficzne zdjęcia wraz z fotografią nieletniej dziewczynki, podpisując je jej imieniem i nazwiskiem.

Od wczoraj policjanci podjęli szereg działań, zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawcy. W tej sprawie przeprowadzono rozmowę z pokrzywdzoną dziewczyną oraz jej matką. Działania mundurowych doprowadziły ostatecznie do ustalenia tożsamości osoby, która umieściła zdjęcia na tablicy ogłoszeń.

Obecnie zajmujący się tą sprawą policjanci opracowują wniosek do Sądu Rejonowego w Jaworznie o zastosowanie środków wychowawczych wobec 15-letniego chłopca, który dopuścił się tego czynu.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top