Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

We wtorek mieszkańca naszego miasta spotkała nie lada niespodzianka – mandat za wykroczenie drogowe popełnione na terenie Niemiec. Jaworznianin zgłosił ten fakt na policję, ponieważ najwyraźniej prawdziwy sprawca wykroczenia posłużył się jego danymi osobowymi (a więc dokonał oszustwa). Niemiecki taryfikator wykroczeń jest znacznie surowszy niż polski. Za niezachowanie bezpiecznego odstępu można zapłacić 80 euro, za przekroczenie prędkości nawet do 600 euro (2,5 tys. zł), a za pokazanie środkowego palca innemu kierowcy najwyższa grzywna wyniosła 4.000 euro (obrażanie zarówno wyzwiskami, jak i gestami jest w Niemczech niezwykle ostro karane).

Wtorek, 3 kwietnia
W godzinach rannych do komendy policji zgłosił się 42-letni właściciel zakładu kamieniarskiego i poinformował dyżurnego, że nieznany sprawca zniszczył dwa elementy z granitu, które znajdowały się na placu jego firmy. Powstałe straty zostały oszacowane na 700 złotych.

Po południu na ulicy Wolności policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorower, którym kierował 48-letni mieszkaniec Jaworzna. W trakcie rozmowy z mężczyzną mundurowi wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy wskazało blisko 1 promil alkoholu.

42-letni jaworznianin powiadomił dyżurnego policji, że otrzymał z niemieckiej policji dokumenty, z których wynika, iż popełnił on na terytorium Niemiec wykroczenie drogowe. Mężczyzna kategorycznie zaprzecza temu zdarzeniu. Obecnie policjanci poszukują prawdziwego sprawcy wykroczenia, a także już sprawcy przestępstwa jakim jest wykorzystanie danych osobowych i oszustwo.

Środa, 4 kwietnia
W nocy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przekazali interweniującym policjantom zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 26 i 35 lat, którzy włamali się do stojącej na bocznicy kolejowej lokomotywy. Sprawcy skradli elementy wyposażenia pojazdu szynowego. Jak się okazało, mężczyźni są braćmi i to nie ich pierwszy konflikt z prawem. Rodzeństwo trafiło do aresztu.

Przed południem 30-letnia mieszkanka Jaworzna poinformowała policję o oszustwie. Kobieta korzystając z portalu internetowego „OLX.pl”, chciała kupić telefon komórkowy iPhone 6S od osoby podającej się za Michała P. zam. w Warszawie. Jaworznianka wpłaciła na wskazane przez sprzedawcę konto 300 złotych, jednak telefonu nie otrzymała. Czynności sprawdzające prowadzi KMP Jaworzno.

Czwartek, 5 kwietnia
W godzinach rannych na ulicy Kościuszki kryminalni zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Sprawca trafił do komendy, a niedozwolone środki do policyjnego magazynu.

Piątek, 6 kwietnia
Komenda Miejska Policji w Jaworznie została powiadomiona o przywłaszczeniu przez nieznaną osobę portfela, który wypadł ze spodni 42-letniemu mężczyźnie w trakcie przejazdu autobusem. Wewnątrz portfela znajdowały się dokumenty i karta bankomatowa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi „dochodzeniówka”. Przypominamy, że przywłaszczenie cudzej rzeczy jest przestępstwem!

Wieczorem na ulicy Grunwaldzkiej policjanci drogówki zatrzymali 31-letniego jaworznianina, który kierował fiatem, pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworznie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Przed północą na ulicy Jałowcowej wywiadowcy zatrzymali 22-letnią mieszkankę Pogorzyc, która posiadała przy sobie marihuanę. Kobieta została przetransportowana do policyjnego aresztu. Sprawę bada Wydział Kryminalny. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Najnowsze

To Top