Sport i rekreacja

Zawodnicy Satori triumfują na Mistrzostwach Polski

W niedzielę 15 kwietnia w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu. W najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu udział wzięło kilkuset zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. W niezwykle wyczerpującym, trwającym kilkanaście godzin turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w konkurencjach fighting i newaza zdobyli pięć złotych, trzy srebrne oraz trzy brązowe medale.

W klasie juniorów młodszych U15 nie zawiedli najmłodsi jaworznianie. W konkurencji fighting w ostatniej sekundzie walki finałowej Hanna Kałuża założyła trzymanie i wyrwała złoty medal swojej rywalce zdobywając tytuł mistrzyni Polski w kat -44kg. Patryk Matusik powtórzył zeszłoroczny sukces i wywalczył brąz w kategorii fighting -55kg. Dużą niespodziankę sprawił debiutujący w zawodach tej rangi Aleksander Olszówka, który po wyrównanych walkach minimalnie przegrał pojedynek finałowy i został wicemistrzem Polski w kategorii fighting -34kg. Olek kilkadziesiąt minut później ponownie stanął na podium, tym razem zdobywając brąz w kategorii newaza -34kg. Tuż za podium znalazł się Paweł Kozakiewicz, który zajął piąte miejsce w kategorii fighting -41kg.

W grupie wiekowej juniorów U18 olbrzymie emocję wywołał zmagający się od dwóch lat chorobą Arkadiusz Małek. Tego dnia był jednak nie do powstrzymania i eliminując czterech kolejnych rywali został mistrzem Polski w kategorii fighting -66kg, drugi z naszych zawodników w tej kategorii Jakub Owczarek zajął dziewiątą lokatę. W najcięższej kategorii juniorów fighting +81kg debiutował Kacper Sroka, który po powrocie do sportowej rywalizacji po kilkuletniej przerwie zdobył brązowy medal. Nie zawiodła również Aleksandra Masternak, jaworznianka będąca od wielu lat w krajowej czołówce walczyła w kategorii -48kg i zdobyła dwa złote medale w konkurencjach fighting oraz newaza.

W klasie młodzieżowców U21 pola do popisu rywalom nie dał doświadczony Patryk Urban, który pewne zwyciężając w finale obronił tytuł mistrza Paski wywalczony przed dwoma laty w kategorii fighting -62kg. Patryk w wieczornym bloku startowym w swoim debiucie w grupie wiekowej seniorów sięgnął po drugi medal zdobywając srebro w kategorii fighting -62kg. Wśród seniorów nie zawiódł trener Marek Tarabura, walczący w kategorii fighting -85kg. Jaworznianin zwyciężając kolejnych rywali dotarł do finału, w którym doznał kontuzji zdobywając ostatecznie tytuł wicemistrza Polski, drugi w tej kategorii Dawid Kajdy uplasował się na czwartej lokatcie. Ostatni z jaworznickich seniorów Szymon Władyka zajął siódmą lokatę w kategorii fighting -77kg.

Dzięki znakomitej postawie na macie wszystkich zawodników Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno zdobywając jedenaście medali osiągnął największy w historii swoich startów sukces w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Trener Łukasz Proksa poskreśla jednak, że jego podopiecznych czekają następne ważne turnieje, a przynależność do krajowej czołówki stawia kolejne wyzwania przed szkoleniowcami oraz zawodnikami z Jaworzna co oznacza jeszcze więcej wyrzeczeń i pracy podczas treningów. Trenerzy oraz zawodnicy jaworznickiego klubu liczą również na powołania do Kadry Narodowej w Ju-jitsu oraz godne reprezentowanie biało-czerwonych barw w Pucharze Świata w Grecji oraz w Mistrzostwach Europy we Włoszech. Gratulujemy i życzymy wytrwałości na macie oraz najwyższych sportowych laur w rywalizacji krajowej oraz międzynarodowej.

Start w zawodach odbył się w ramach zadań „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz „Ju-jitsu i Judo: Samoobrona i sport dla każdego” wspieranych przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich sympatyków sztuk i sportów walki szukających wyzwań na macie zapraszamy do wspólnych treningów ju-jitsu i judo, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

Najnowsze

To Top