Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Jakiś piekący problem zaiskrzył między dwoma jaworznianami. Rozgrzał dyskutantów do czerwoności i sprawił, że rozgorzała kłótnia. W ogniu sprzeczki jeden z nich zagroził, że… spali drugiemu samochód. Rozpalone na razie głowy gasi aktualnie policja, prowadząc postępowanie sprawdzające w sprawie gróźb karalnych. A przecież jest wiosna – zamiast podpalać samochody, lepiej wdać się w płomienny romans i pogrążyć się w żarze namiętności.

Poniedziałek, 16 kwietnia
36-letni mieszkaniec Jaworzna zgłosił się do komendy policji i powiadomił dyżurnego o tym, że znany mu osobiście mężczyzna, groził mu spaleniem samochodu. Zgłaszający wyjaśnił, że mężczyzna w trakcie sprzeczki wyraźnie powiedział, że spali mu auto. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

Wieczorem policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi zatrzymali na terenie Jaworzna 61-letnią kobietę, która posiadała w swoim mieszkaniu wyroby tytoniowe niewiadomego pochodzenia. Śledczy zabezpieczyli w policyjnym magazynie 509 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 17 kwietnia
Jaworzniccy policjanci wyjaśniają sprawę dotyczącą kradzieży perfum w jednym ze sklepów położonych przy ulicy Grunwaldzkiej. Nieznany sprawca skradł perfumy znanych marek o łącznej wartości ponad 750 złotych.

Czwartek, 19 kwietnia
31-letni pracownik jednej z firm wykonujących budowę bloku energetycznego przy ulicy Energetyków zgłosił, że nieznany sprawca zerwał kłódki zabezpieczające skrzynie narzędziowe, a następnie skradł urządzenia i różne narzędzia. Straty w toku ustalania.

Piątek, 20 kwietnia
W godzinach rannych policjanci zostali wezwani na miejsce włamania do zaparkowanego przy ulicy Rzemieślniczej dostawczego mercedesa. Sprawca wyłamał zamki w drzwiach i ze środka skradł trzy piły motorowe marki Stihl. Powstałe straty zgłaszający oszacował na 3 tys. złotych.

Kwadrans po godzinie 13.00 policjanci interweniowali w rejonie sklepu spożywczego przy ulicy Kalinowej. Według zgłoszenia kilka osób miało spożywać alkohol. Na miejscu mundurowi zastali pięć osób, które „zaczepiały” przechodniów i piły alkohol. Sprawcy wykroczenia zostali ukarani mandatami.

Sobota, 21 kwietnia
Po południu dyżurny policji został poinformowany, że do jednego z mieszkań przy ulicy Towarowej miało miejsce najprawdopodobniej włamanie. Kryminalni ustalili, że drzwi balkonowe znajdującego się na parterze mieszkania są uszkodzone, Wewnątrz mieszkania panował bałagan i widoczne były ślady „plądrowania”. Do przestępstwa doszło w chwili, gdy domownicy znajdowali się na wczasach. Trwają czynności zmierzające do ustalenia rzeczy, które padły łupem złodzieja. Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępstwa.

Z jednej z klatek schodowych bloku przy ulicy Armii Krajowej zginął rower. Sprawca skradł rower wartości 1 tys. złotych. Policjanci zajmujący się tą sprawą poszukują złodzieja.

Najnowsze

To Top