Z miasta

XVIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych przed nami

Od jutra kolejne, już osiemnaste, Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Jaworznie. Symboliczne Klucze do Miasta spoczywać będą w rękach niepełnosprawnych.

– Dni Godności Osób Niepełnosprawnych są już naszą wieloletnią miejską tradycją. Co roku staramy się wzbogacać ich program, angażować kolejne środowiska i promować integrację. Jeżeli chodzi o symboliczny Klucz do Miasta… Ja z całego serca chciałabym, żeby niepełnosprawni przez cały rok dysponowali tym kluczem, ale w wymiarze całkiem realnym. By czuli, że Jaworzno jest ich domem. Miastem, gdzie mogą liczyć na wsparcie – mówi Maria Materla, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Jaworzna ds. Osób Niepełnosprawnych i główna organizatorka Dni Godności.

Tegoroczne, XVIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zostaną zainaugurowane we wtorek, 15 maja, o godz. 10.00. Obchody rozpoczną się tradycyjnym przejściem korowodu uczestników spod budynku Muzeum na jaworznicki rynek. Tu nastąpi przekazanie wspomnianego wcześniej symbolicznego Klucza do Miasta. Oczywiście nie zabraknie pokazów, animacji, zabawy, poczęstunku i innych atrakcji.

Dzień później obchody przeniosą się do Młodzieżowego Domu Kultury na Osiedlu Stałym, gdzie wręczone zostaną dyplomy i nagrody, a na scenie MDK-u wystawiony zostanie spektakl.

Czwartek (17 maja) będzie dniem panelowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej dla terapeutów i rodziców, dotyczącej pracy terapeutycznej z dzieckiem niepełnosprawnym. Tytuł konferencji to „Wielozmysłowe poznawanie świata”.

W piątek w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym odbędzie się zaś VII Paraolimpiada „Trudny czy łatwy sport niepełnosprawnego”. Jej uzupełnieniem będzie spotkanie z utytułowanymi niepełnosprawnymi sportowcami, którzy opowiedzą o swojej drodze do sukcesu.

Równolegle z obchodami w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie dostępna wystawa prac niepełnosprawnych artystów pt. „Bajkowe postacie w trójwymiarze” (od 10.05 do 25.05.).

Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych.

Najnowsze

To Top