Kultura i rozrywka

Pracowity sezon artystyczny „Archetti”. „Obrazki z wystawy” na powitanie lata

Już 10 czerwca orkiestra „Archetti” przywita wraz z wierną publicznością lato. W sali koncertowej w Jeleniu usłyszymy między innymi „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego. Tydzień wcześniej – 3 czerwca – jaworznickich kameralistów będzie można usłyszeć w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Letnie upały już zawładnęły wiosennymi dniami, więc także w „Archetti” temperatura nie spada! Maj to dla Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna intensywny czas – 3 maja kameraliści zagrali już tradycyjnie koncert z młodymi solistami, a teraz przygotowują się do kolejnych koncertów.

W niedzielę – 3 czerwca – „Archetti” będzie świętować Dzień Dziecka wraz z Marcinem Wyrostkiem i jego zespołem Corazon w pięknej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Chętnych, aby wraz z dziećmi spędzić ten dzień koncertowo, zapraszamy na strony internetowe oraz bezpośrednio do siedziby NOSPR. Ale uwaga – bilety na występ o 17.00 wyprzedały się „na pniu”, a na koncert o 19.00 pozostały ostatnie wolne miejsca.

Natomiast 10 czerwca kameraliści „Archetti” zapraszają mieszkańców Jaworzna do swojej siedziby w Jeleniu na muzyczne „Powitanie Lata”. W programie koncertu „Tamburetta” Adama Jarzębskiego. Oprócz tego usłyszycie Państwo utwór japońskiego kompozytora Yasushi Akutagawy „Tryptique”.

Na deser – jako gwóźdź programu – wielka, wspaniała kompozycja Modesta Musorgskiego „Obrazki z wystawy”. Cykl miniatur o ilustracyjnych tytułach powstał z inspiracji obrazami Wiktora Hartmanna. W oryginale napisany został na fortepian, a jego instrumentacji podjęło się wielu kompozytorów – najbardziej znana wersja to ta autorstwa Maurice’a Ravela. „Archetti” wykonam to dzieło wyłącznie na instrumentach smyczkowych, a więc odkryje je na nowo zarówno dla Państwa jak i dla samych siebie.

Również w wakacje „Archetti” planuje koncerty i atrakcje, ale po aktualne informacje zapraszamy na stronę www.archetti.pl oraz fanpage orkiestry. O planach koncertowych „Archetti” Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna będziemy także informować na łamach naszej gazety.

Koncert „Archetti Jarzębski/Akutagawa/Musorgski” – 10 czerwca o godzinie 17.00 w siedzibie Orkiestry w Jaworznie – Jeleniu przy ul. Wiosny Ludów 1. Bilety w cenie 25 zł można zakupić poprzez zakładkę „Kup bilet” na stronie internetowej www.archetti.pl oraz w siedzibie Orkiestry.

Najnowsze

To Top