Z miasta

Dzień Dziecka w Śródmieściu, ale i w dzielnicach. Cały weekend z atrakcjami dla dzieci

Przełom maja i czerwca przynosi sporo atrakcji dla dzieci. Najmłodsi jaworznianie dopiero co bawili się z rodzicami na Święcie Rodziny, a już w ten weekend czeka ich zabawa związana z Dniem Dziecka. Okolicznościowe imprezy odbywać się będą niemal we wszystkich dzielnicach miasta przez cały weekend.

Największą w mieście imprezę na Dzień Dziecka zapowiada na jaworznickim Rynku Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto. Stowarzyszenie przed kilkoma laty zainicjowało organizowanie Dnia Dziecka na rynku i kontynuuje tę tradycję do tej pory, wciąż powiększając grono partnerów i sponsorów imprezy. Właśnie dzięki nim udaje się przygotować co roku moc atrakcji dla dzieciaków.

W najbliższą sobotę (2 czerwca) zabawa na rynku będzie trwać od godz. 13 do 17. Organizatorzy przygotują m.in. quizy z nagrodami, show baniek mydlanych, wesołe zajęcia plastyczne, eksperymenty dla małych naukowców, świat klocków LEGO, rewię zabaw podwórkowych. Oczywiście nie zabraknie poczęstunku, baloników i maskotek. Tuż przed godziną 17 zapowiadana jest również „odlotowa, podniebna niespodzianka”.

Ale świętowanie można rozpocząć już dzień wcześniej – 1 czerwca. Tego dnia do wspólnej zabawy zaprasza o godz. 15.00 „Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna. W swej siedzibie w Jeleniu proponuje gry, zabawy i konkursy, a także dyskotekę dla milusińskich.

Do bardziej sportowego i rekreacyjnego obchodzenia Dnia Dziecka zaprasza natomiast Stowarzyszenie Cztery Pory Roku i Klub Kasztan w Jeziorkach. Stowarzyszenie organizuje 1 czerwca dziecięcy rajd rowerowy. Zbiórka o 15.15 pod budynkiem Galerii Galena. Dzieciaki bez karty rowerowej powinny pojawić się w asyście rodzica lub dorosłego opiekuna. Na mecie rajdu w Klubie Kasztan czeka na uczestników grill oraz konkursy z „rowerowymi” nagrodami.

Na Bajkowy Dzień Dziecka zaprasza szczakowski Dom Kultury. Oprócz spotkania z postaciami ulubionych bajek i zabaw, będzie dmuchany zamek oraz basen wypełniony miękkimi piłeczkami. Wszystkie dzieci mogą też liczyć na watę cukrową i lody. Impreza rozpocznie się o 16.30 (1 czerwca).

W niedzielę (3 czerwca) o godz. 16 świętowanie Dnia Dziecka kontynuowane będzie na rynku w Byczynie. Moc atrakcji dla maluchów zaproponuje byczyński Klub MCKiS „Niko”. Gdyby pogoda nie sprzyjała, zabawa odbędzie się w budynku klubu.

Wszystkie wymienione wyżej imprezy są bezpłatne. A już wkrótce… wakacje.

Najnowsze

To Top