Bezpieczeństwo

Pijany i bez prawka spowodował kolizję

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia. 35-letni mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca nie stracił prawa jazdy, ponieważ go nigdy nie posiadał. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W niedzielę kilka minut po południu do dyżurnego jaworznickiej policji wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ulicy Katowickiej. Kierujący samochodem marki Daewoo Matiz, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Sprawca porzucił samochód i oddalił się z miejsca zdarzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Na miejsce skierowany został patrol drogówki, gdzie policjanci po chwili ustalili i zatrzymali sprawcę kolizji, który ukrywał się w przydrożnych zaroślach. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Sosnowca. Alkomat szybko wskazał prawdopodobną przyczynę tego zdarzenia. Kierowca daewoo miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie kierowcy wykazało, że nie posiada on prawa jazdy. Aby tego wszystkiego było mało, okazało się również, iż 35-latek jest poszukiwany przez sosnowiecką policję.

Sprawcy kolizji, za jazdę po pijanemu i bez wymaganych uprawnień, oprócz wysokiej kary finansowej, grozi kara pozbawienia wolności.

Zbliżą się „sezon” spotkań ze znajomymi, dlatego jeszcze raz apelujemy o odpowiedzialność i nie wsiadanie, nawet po małej dawce alkoholu za kierownicę. Bez dokładnego badania na alkomacie, nigdy tak naprawdę nie wiemy, czy możemy prowadzić.

W każdym przypadku, kiedy mamy podejrzenie o pijanym kierowcy powinniśmy informować o tym policję. Takim działaniem możemy uratować życie takiej osobie, albo innym zupełnie niewinnym osobom. Nie zapominajmy również, że na drodze nie jesteśmy sami.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top