Z miasta

Policjanci świętowali Dzień Dziecka

W ostatnim czasie jaworzniccy policjanci uczestniczyli w festynach zorganizowanych na terenie Jaworzna z okazji Dnia Dziecka. Ten szczególny okres jest niebywale ważny w życiu każdego dziecka. Na terenie placówek szkolnych, w centrum miasta na płycie Rynku, czy w rejonie lokalu „Babunia” na Borach, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zarówno pogoda, jak i humory wszystkim dopisały.

Jak co roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie biorą udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Na terenie Jaworzna dla najmłodszych zorganizowano szereg festynów, podczas których wszyscy mogli z bliska zobaczyć sprzęt policyjny, a także przejechać się radiowozem na sygnale. W czasie imprez plenerowych policjanci prowadzili gry i zabawy z dziećmi oraz młodzieżą. Jaworzniccy mundurowi regularnie włączają się do takich akcji, bo oprócz zabawy, jest to doskonała okazja do promowania bezpieczeństwa.

2 czerwca sporo atrakcji czekało na całe rodziny na jaworznickim rynku. Zabawa rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13 fanfarami, odegranymi przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaworznie. Już wtedy na rynku było wiele dzieci, ale ich liczba i liczba rodziców rosła błyskawicznie. Cały rynek był skąpany w bańkach mydlanych i w pomarańczowych balonikach organizatora imprezy Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, co w połączeniu w wieloma koszulkami, w jakie organizatorzy byli ubrani stworzyło piękne barwne widowisko.

Na ten okres dzieci czekają przez cały rok. Płyta rynku wypełniła się tematycznymi stanowiskami. Były więc zajęcia manualne, matematyczne, były konkursy i zabawy wymagające sprawności, a scalającą całość była ścieżka dydaktyczna, polegająca na tym, że dzieci ze specjalnymi kartami znajdowały odpowiednie stanowiska i tam odpowiadały na zadane pytania, z różnych dziedzin, otrzymując potwierdzenie zaliczenia swoistego egzaminu. Na specjalnie przygotowanym policyjnym stoisku, mundurowi chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i opowiadali o służbie w Policji. Do policyjnej maskotki Sznupka ustawiła się długa kolejka dzieci. Każdy chciał mieć z nim zdjęcie i przybić mu piątkę. Dzieci zasiadały także za kierownicą radiowozu. Wykorzystując tę wspaniałą okoliczność i możliwość spotkania z tak liczną grupą dzieci, mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie nadchodzących, upragnionych wakacji.

Bezpieczeństwo nad wodą było tematem przewodnim, bo tajemnicą nie jest, że w upalne dni najprzyjemniej wypoczywa się nad jeziorem, rzeką, czy też chłodząc się w przydomowym basenie. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci przypominali, że nawet najmniejszy zbiornik wodny może okazać się śmiertelną pułapką, jeśli nie korzysta się z niego w sposób odpowiedzialny.

Funkcjonariusze na spotkanie przywieźli upominki i zorganizowali konkurs. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na pytanie dotyczące bezpieczeństwa, tego nad wodą, ale i z zakresu ruchu drogowego, mógł wybrać sobie upominek, a wśród nich były, paski odblaskowe, długopisy, balony i wiele innych gadżetów.

W niedzielne popołudnie zarówno na placu przed „Mega Pizzą” przy ulicy Staszica, a także w środku na najmłodszych czekały niespodzianki. Ogromne uśmiechy na twarzach dzieci zagościły na widok wozów strażackich i policyjnych. To była prawdziwa frajda dla najmłodszych. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że w przyszłości zostaną strażakami i policjantami.

Autor: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top