Z miasta

Wakacyjne Targi Pracy

5 czerwca 2018 r. z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaworznie w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywały się Wakacyjne Targi Pracy.

Targi adresowane były przede wszystkim do absolwentów, jak również do młodzieży uczącej się, zainteresowanej podjęciem pracy w czasie wakacji. Dla uczestników targów była to doskonała okazja by w jednym dniu i w jednym miejscu spotkać się z Pracodawcami, którzy oferują wakacyjną pracę.

Prace sezonowe dla młodzieży prezentowały: Ochotnicze Hufce Pracy, Agencje Zatrudnienia oraz Pracodawcy, którzy najczęściej poszukiwali pracowników z branży produkcyjnej, logistycznej, gastronomicznej oraz na stanowisko magazyniera.

Ponadto przedstawiono oferty pracy za granicą w ramach sieci EURES rozpowszechnionych przez Wojewódzkie Urzędy Pracy. Najwięcej ofert pracy pochodziło z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii. Dominującą rolę odgrywały zawody z branży: gastronomicznej, budowlanej, opiekunowie osób starszych, prace sezonowe do zbiorów. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak krajowe oferty pracy.

W trakcie trwania Targów odbyła się prezentacja prowadzona przez Prezydenta Miasta Jaworzna nt. „ Jaworzno – strefa lepszej pracy”, oraz prelekcje tematyczne:

  • „Praca sezonowa za granicą w państwach UE” przedstawiona przez doradcę EURES
    z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach;

  • „Agencja Pracy Tymczasowej – co to takiego?” prowadzona przez Agencję Pracy WORK &PEOPLE z Wrocławia,

Dodatkowo młodzież uczestnicząca w Targach mogła dowiedzieć się jak działa aplikacja mobilna Instant.Job, poprzez którą można znaleźć pracę krótkookresową.

Wakacyjne Targi Pracy odwiedziło w sumie ponad 400 osób, którym życzymy osiągnięcia oczekiwanych celów.

Najnowsze

To Top