Z miasta

Za tydzień konsultacje w sprawie wiaduktu

autor: Michalgt86

W Ciężkowicach 15 czerwca odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami dzielnicy, dotyczące planowanej budowy wiaduktu drogowego nad linią kolejową E30 w ciągu ul. Ciężkowickiej. Spotkanie organizuje inwestor – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wraz z wykonawcą zadania – Biurem Projektów „Autostrada II”.

Modernizacja linii kolejowej E30 na odcinku z Katowic do Krakowa przebiega pełną parą. Po jej zakończeniu (planowane na rok 2020) pociągi pasażerskie będą mogły osiągać na trasie prędkość maksymalną 160 km/h, a składy towarowe – 120 km/h. Znacznie zwiększy się także przepustowość linii E30, co poskutkuje większą liczbą pociągów na szlaku kolejowym i większą częstotliwością kursów.

W ramach modernizacji budowane są nowe wiadukty drogowe (np. w ciągu ul. Bukowskiej oraz ul. Mroczka) oraz remontowane są dotychczasowe przepusty pod torami. W ciągu ul. Ciężkowickiej inwestycja przyniesie modernizację przejazdu kolejowego – będzie on wyposażony w automatyczne półrogatki. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w trosce o bezpieczeństwo planują w ramach odrębnego zadania budowę nowego wiaduktu drogowego w ciągu ul. Ciężkowickiej i likwidację przejazdu w poziomie szyn. Aktualnie trwają prace projektowe.

Już za tydzień – 15 czerwca (piątek) – na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 18 w Ciężkowicach odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami dzielnicy w sprawie planowanej budowy wiaduktu. O godz. 17.00 z zainteresowanymi mieszkańcami spotkają się przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. (inwestor) oraz przedstawiciele Biura Projektów „Autostrada II” (wykonawca).

Najnowsze

To Top