Kultura i rozrywka

Bartas Szymoniak zagra w Jazz Clubie

W niedzielę 10 czerwca Jazz Club Muzeum znów wypełni muzyka najwyższych lotów. Po raz pierwszy w Jaworznie koncertować będzie Bartas Szymoniak.

Bartas Szymoniak szerszej publiczności dał się poznać podczas niezwykle udanych występów w popularnym telewizyjnym programie Idol. Jest twórcą stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Ukończył Wydziału Jazzu AM w Katowicach i był frontmanem grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015)

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista i wokalista – Michał Parzymięso.

W marcu minionego roku nakładem S.P. Records, ukazała się ich pierwsza wspólna płyta pt. „Alarm”. Pierwsza tego typu w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów m.in. A. Słonimskiego, K. K. Baczyńskiego czy T. Gajcego. Obok „Powstania” Lao Che i „Jestem Przestrzeń Moniki Borzym – „Alarm” zaliczany jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce w kraju. Nominowany został również do nagrody „Strażnika historii”.

Początek koncertu w Jazz Clubie Muzeum w niedzielę 10 czerwca o godzinie 19:00. Bilety do nabycia w klubie, cena w przedsprzedaży 25 zł, a w dniu koncertu 30 zł.

Najnowsze

To Top