Sport i rekreacja

Satori zakończyło sezon

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno działający przy Szkole Podstawowej nr 6 kończy swój piętnasty sezon działania w naszym mieście na polu kultury fizycznej, propagując sport i rekreację ruchową wśród dzieci i młodzieży poprzez nauczanie samoobrony i walki sportowej Ju-jitsu oraz Judo.

Klub prowadzony przez mistrza Łukasza Proksę godnie reprezentował Jaworzno odnosząc wiele sukcesów na matach Ju-jitsu i Judo w całym kraju. Podczas całego sezonu trzydziestu jeden zawodników z Jaworzna startowało w dwudziestu sześciu turniejach , podczas których wielokrotnie stawali na podium w cyklu Ogólnopolskich Turniejów Dzieci i Młodzików w Judo oraz w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. Wśród najbardziej wyróżniających się zawodników byli: Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Hanna Kałuża, Paweł Kozakiewicz, Kamil Gąsiorowski, Szymon Łąka, Aleksander Olszówka, Adela Niciarz, Dawid Machna, Szymon Kałuża, Adam Łąka, Franciszek Gąsiorowski, Zofia Machna, Miłosz Królczyk, Nikodem Łukajczyk oraz Joanna Kozakiewicz.

Największe sukcesy zawodnicy z Jaworzna odnosili w zawodach rangi mistrzowskiej w kraju i poza jego granicami. W zawodach rangi Pucharu i Mistrzostw Polski w Ju-jitsu medale wywalczyli: Marek Tarabura, Bartosz Machna, Patryk Urban, Arkadiusz Małek, Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Jakub Owczarek, Hanna Kałuża, Aleksander Olszówka oraz Kacper Sroka. W Mistrzostwach oraz Pucharze Polski w Judo na podium stawali: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Arkadiusz Małek oraz Patryk Urban. Wysokie wyniki uzyskiwane w rywalizacji krajowej zaowocowały licznymi powołaniami zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno do Kadry Polski w Ju-jitsu. Jaworzniccy sportowcy na arenach międzynarodowych wywalczyli: Aleksandra Masternak dwa brązowe medale w Pucharze Świata Juniorów Młodszych w Czarnogórze, Hanna Kałuża brązowy medal w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Holandii oraz Patryk Urban srebrny medal w Mistrzostwach Europy Seniorów w Gliwicach.

Oprócz wysokich wyników sportowych podczas całego sezonu trenujący w klubie przystąpili do kilkudziesięciu egzaminów na stopnie dziecięce i uczniowskie kyu honorowane certyfikatami Polskiego Związku Ju-jitsu . Podczas egzaminów, w których adepci sztuk walki odpowiadali na pytania teoretyczne oraz prezentowali umiejętności techniczne w walce wręcz najwyższe stopnie wtajemniczenia uzyskali: Krzysztof Sroka 3 kyu, Kacper Sroka 4 kyu oraz Ariel Łąka 5kyu. Trenerzy jaworznickiego klubu pozytywnie zdali egzaminy na stopnie mistrzowskie dan nagradzane dyplomami Polskiego Związku Judo: Łukasz Proksa 2dan, Batosz Machna 2dan oraz Szymon Władyka 1dan. W czerwcu podczas uroczystej ceremonii podsumowania roku najmłodsi adepci sztuk walki zostali nagrodzeni stopniami dziecięcymi kyu w Ju-jitsu. Klub wystąpił również w widowiskowych pokazach samoobrony oraz walki sportowej w galerii handlowej Galena, centrum sportowym Via Sport oraz na licznych piknikach rodzinnych. Przez cały rok szkolny klub organizował szkolenie w klasie sportowej o profilu wspinaczki sportowej i judo.

Sukcesy zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno nie byłyby możliwe bez Urzędu Miasta Jaworzna, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie, które pomagały w realizacji szkolenia w klubie. Bardzo ważne dla efektywnej działalności stowarzyszenia jest zaangażowanie wielu sympatyków sportów walki w Jaworznie, przede wszystkim rodziców i rodzin zawodników, którzy zarówno na treningi, pokazy jak i zawody dowożą zawodników z najbardziej odległych dzielnic naszego miasta. Wśród wielu osób zaangażowanych w działalność stowarzyszenia szczególne podziękowania kierowane są do trenerów zajmujących się szkoleniem w klubie: Darii Mamicy, Dawida Kajdego, Bartosza Machny, Marka Tarabury, Macieja Kwadransa oraz Szymona Władyki.

Trenerom, zawodnikom oraz ich rodzinom życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego, a wszystkich chętnych zapraszamy na nabór do sekcji klubu, który rozpocznie się już w sierpniu. Szczegółowe informacje www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

Najnowsze

To Top