Sport i rekreacja

10. Mini Wyścig Kolarski „Solidarności”

Już 6 lipca 2018 roku na jaworznickim rynku zostanie zlokalizowana meta jednego z etapów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. W ramach imprezy na rynku zostaną rozegrane również wyścigi dla dzieci w ramach 10. Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności”.

W imprezie uczestniczyć mogą dzieci w wieku przedszkolnym oraz zawodnicy i zawodniczki z Uczniowskich Klubów Sportowych jak i ze szkół podstawowych znajdujących się w województwach, przez które prowadzi trasa 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Zgłoszenie do wyścigu następuje poprzez prawidłowe wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest do wypełnienia lub pobrania na stronie internetowej organizatora (www.wyscig.com.pl). Formularz należy wypełnić i odesłać na adres mailowy wyscig.solidarnosci@gmail.com lub przesłać faksem na numer (42) 677 26 06. Termin nadsyłania zgłoszeń droga internetową mija 29 czerwca, ale można tez zarejestrować się na miejscu w dniu imprezy przynosząc wypełniony formularz.

Warunkiem udziału w wyścigu jest wyrażenie zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka, potwierdzone podpisem na formularzu zgłoszeniowym oraz okazaniem dokumentu tożsamości przez rodziców lub opiekunów w dniu zapisów. Formularz powinien być wypełniony i podpisany bez wprowadzania w tekście poprawek. Brak podpisu, względnie wprowadzenie do tekstu formularza poprawek, podanie nieprawdziwych lub niepełnych danych w dokumencie wykluczy zawodnika z udziału w wyścigu lub spowoduje dyskwalifikację. Uczestnicy indywidualni muszą spełnić wszystkie wymogi regulaminu, aby móc startować w zawodach kolarskich. Brak sztywnego kasku uczestnika powoduje niedopuszczenie do udziału w wyścigu (kaski można będzie bezpłatnie wypożyczyć u organizatora).

Dzieci będą rywalizować w następujących kategoriach wiekowych:

  • Kategoria A, dzieci do 5 lat, dystans ok. 200 m
  • Kategoria B, dzieci w wieku 6-8 lat, dystans ok. 800 m
  • Kategoria C, dzieci w wieku 9-10 lat, dystans ok. 1200 m
  • Kategoria D, dzieci w wieku 11-12 lat, dystans ok. 1600 m
  • Kategoria E, dzieci w wieku 11-12 lat, dystans ok. 1600 m dla zawodników którzy posiadają licencje kolarskie.

Harmonogram imprezy:

  • 15.15-16.50: zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”

  • 17.00: start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.

  • 18.00: rozpoczęcie ceremonii dekoracji.

Najnowsze

To Top