Z miasta

Byczyński Byk już w sobotę

Seria imprez spod znaku „Aktywne dzielnice” nabiera rozpędu. Już w sobotę prezydent miasta Paweł Silbert zaprasza do Byczyny na drugą edycję Byczyńskiego Byka.

Cykl 26 pikników rodzinnych, festynów i koncertów pod hasłem „Aktywne dzielnice” dociera do kolejnych zakątków miasta. Tym razem dobra zabawa w ramach programu „Jaworzno Wspiera Rodziny” toczyć się będzie w Byczynie.

Impreza w tej dzielnicy ma szczególny charakter i odbywać się będzie w ramach „Byczyńskiego Byka”. Byczynianie lubią spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu dlatego podczas imprezy można będzie m.in. wziąć udział w rajdzie nordic walking, zmierzyć się w turnieju szachowym a także pojeździć na dwóch kółkach podczas rajdu rowerowego. Na stronach internetowych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu trwają już zapisy chętnych do udziału w rajdach. Jako pierwsi na trasę około 10:00 ruszą spacerowicze, którzy z kijkami przejdą licząca sobie ponad 8 kilometrów trasę po Byczynie i okolicach. O 11:00 swoje zmagania rozpoczną szachiści – warto spróbować sowich sił, szczególnie że dla najlepszych do wygrania są cenne nagrody. O 12:30 zaś w drogę z byczyńskiego rynku ruszą rowerzyści, który do przebycia będą mieli 17-kilometrową trasę.

O 15:30 na rynku w Byczynie rozpocznie się pełen atrakcji piknik podczas którego, odbywać się będą zabawy dla całych rodzin. Na mieszkańców będzie czekać szereg niespodzianek, atrakcji i konkursów a wieczorem przewidziano zabawę taneczną z muzyką na żywo.

Najnowsze

To Top