Bezpieczeństwo

Kolejny zatrzymany za narkotyki

Kryminalni zatrzymali 29-letniego jaworznianina, który podejrzany jest o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniach policjanci znaleźli marihuanę oraz biały proszek podobny do amfetaminy. Narkotyki ukryte były w szklanym słoiku oraz foliowym woreczku. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że 29-letni jaworznianin posiada w swoim mieszkaniu środki odurzające. Działania operacyjne potwierdziły informację. Wczoraj w godzinach wieczornych kryminalni wkroczyli do jednego z mieszkań w dzielnicy Skałka. Mężczyzna został zatrzymany przed blokiem. Był kompletnie zaskoczony. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli w woreczku ponad 40 gramów suszu roślinnego, a także ponad 62 gramy nieznanej białej substancji. Śledczy podejrzewają, że może to być amfetamina. W mieszkaniu tym kryminalni zabezpieczyli także wagę elektroniczną, młynek do rozdrabniania suszu, woreczki foliowe oraz znaczną ilość gotówki. Wstępne badanie testerem wykazało, że znaleziony susz roślinny, to marihuana. Natomiast biały proszek będzie poddany specjalnemu badaniu, które wskaże czy jest to amfetamina.

29-latek trafił do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzuty posiadania narkotyków. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Kryminalni w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą. Ma ona bowiem charakter rozwojowy.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top