Biznes - inwestycje

W wieżowcu Słoneczna zaczyna brakować mieszkań

W ubiegłym roku rozpoczęła się budowa wieżowca Słoneczna w osiedlu Podwale. Po początkowym zastoju, wywołanym koniecznością przeprowadzenia dodatkowych badań geologicznych, a w konsekwencji zabezpieczeń podłoża – dziś inwestycja posuwa się do przodu pełną parą.

Kilka dni temu pierwsze elementy konstrukcji mieszkalnej pojawiły się ponad dachem istniejącej bryły pawilonu handlowego. Taki stan rzeczy oznacza, że kolejne kondygnacje „rosną w oczach” jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Postęp prac budowlanych zaczyna skutkować wzmożonym zainteresowaniem tą inwestycją. Przypomnijmy: wieżowiec Słoneczna to rozbudowa istniejącego od lat 70 kompleksu handlowego, który już dawno temu przestał się wpisywać w realia gospodarcze. Skutkiem tego wielu najemców opuściło swoje lokale, a pozostawione w ten sposób pustostany ulegały degradacji wpływając negatywnie na wizerunek całego osiedla. Dzięki zaangażowaniu Jaworznickiego TBS Sp. z o. o. podjęto działania mające na celu nie tylko rewitalizacje tego obiektu, ale zmianę jego funkcjonalności rozbudowując go i w ten sposób uzupełniając o część mieszkalną z 49 lokalami jedno, dwu i trzypokojowymi „na wynajem”. JTBS postanowiło także zagospodarować teren wokół budynku – w ramach prowadzonych prac powstaną nowe miejsca parkingowe (wewnątrz budynku dla jego lokatorów) oraz dodatkowe, ogólnodostępne na zewnątrz, plac zabaw (którego tak bardzo brakuje w tej części osiedla) oraz strefa dla seniorów z tzw. „siłownią pod chmurką”. Nie dziwi zatem fakt, że zainteresowanie wynajmem mieszkań w wieżowcu SŁONECZNA osiąga kolejne rekordy. Już dziś pracownicy JTBS przyznają, że na niektóre kategorie mieszkaniowe w tej inwestycji tworzone są listy rezerwowe, a wolne mieszkania można już policzyć na palcach jednej ręki.

Niedawno miała miejsce w naszej GEOsferze konferencja zorganizowana przez jedna z ogólnopolskich gazet, pn. „Miasta Idei – dlaczego miasta musza inwestować w zieleń i rekreację.” W trakcie tego spotkania z udziałem naukowców, architektów i władz samorządowych zwrócono uwagę na Jaworzno, jako przykład prawidłowo prowadzonej polityki rozwoju miejsc sprzyjających rekreacji i wypoczynkowi mieszkańców. Począwszy od tak sztandarowych inwestycji jak wyżej wymieniona GEOsfera, czy Park Gródek, aż do powstającego właśnie w Śródmieściu parku kieszonkowego” wspomniane działania podejmowane w Jaworznie mają na celu uprzyjemnienie pobytu, a w stosunku do osób przyjezdnych, pojawienie się chęci osiedlenia się w naszym mieście. Zamysły te potwierdzają m.in. statystyki JTBS, gdzie blisko 30% wniosków mieszkaniowych składają ludzie spoza Jaworzna, pomimo tego że spora część z nich pracuje w sąsiednich gminach. Jaworznickie TBS od kilku lat realizuje własną strategie, jak się okazuje zbieżną ze współczesnymi trendami w budownictwie mieszkaniowym. Zakłada ona by nowo powstałe obiekty mieszkalne były jak najbardziej wkomponowane w naturalne środowisko tworząc tym samym przyjemny dla oka krajobraz wypełniony funkcjonalnymi osiedlami zatopionymi w zieleni. Przykładem może być zabudowa mieszkaniowa przy ul. św. Wojciecha czy realizowana obecnie SFERA, gdzie tkanka mieszkalna przenika się z rekreacyjną a całość domyka ponad setka nowo posadzonych drzew. Również w przypadku wieżowca SŁONECZNA architekci, działający na zlecenie JTBS, zaprojektowali nie tylko urządzenia o charakterze rekreacyjnym, ale postawiono sobie za cel dodatkowe uporządkowane wypełnienie zielenią serca osiedla Podwale. M.in. właśnie te działania powodują, że wieżowiec SŁONECZNA jest dziś tak budzącą zainteresowanie inwestycją.

Najnowsze

To Top