Z miasta

Wakacje w Bibliotece

Jak co roku pracownicy wszystkich oddziałów i filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie przygotowali atrakcyjny program wakacyjnych propozycji dla najmłodszych czytelników.

Z myślą o mieszkających w naszym mieście dzieciach i młodzieży opracowany został m.in. harmonogram międzyplanetarnych ekspedycji, podczas których wspólnie poznawać będziemy tajemnice Marsa, Merkurego, Wenus oraz innych ciał niebieskich. Przewodniczką wielu wypraw i inspiratorką plenerowych zabaw, quizów i zagadek, będzie popularna mała podróżniczka – Nela. Wśród znanych bohaterów literackich nie zabraknie również Pippi. Każdemu, z proponowanych przez bibliotekarzy spotkań towarzyszyć będzie głośne czytanie tekstów literackich, wprowadzających uczestników w klimat omawianego tematu. W bibliotecznej ofercie lektur znajdą się książki: przygodowe, historyczne, fantastyczne, detektywistyczne, turystyczne i przyrodnicze. W bibliotece odbywać się będą również zajęcia sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. -Dla zwolenników aktywnego spędzania czasu, przygotowaliśmy gry terenowe i zabawy na wolnym powietrzu. Podczas wakacji, zaprosimy dzieci do udziału w zajęciach z wykorzystaniem konsoli Xbox, a pasjonatów nowych technologii na warsztaty pn. „Wakacje z robotami, czyli jak łączyć naukę i zabawę” oraz „Młody konstruktor”, z wykorzystaniem klocków LEGO. Zwolenników mocnych wrażeń zachęcamy do uczestnictwa w konkursach i turniejach gier planszowych. Nie zabraknie również zajęć rozwijających zdolności plastyczne i artystyczne młodych twórców. Polecamy także bogate zbiory naszej bibliotecznej filmoteki – zachęcają przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Szczegółowy plan Wakacji w Bibliotece zamieszczony został na plakatach. -Jesteśmy przekonani, że z nami nikt nie będzie się nudził i każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – mówią organizatorzy.

 

Najnowsze

To Top