Sport i rekreacja

Alfdan De Decker wygrywa w Jaworznie!

Belg Alfdan De Decker z grupy Lotto Soudal U23 zwyciężył w Jaworznie czwarty etap kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Sylwester Janiszewski z Wibatech Merx 7R, który na metę dojechał jako trzeci.

Czwarty etap, nazywany czasem królewskim, dostarczył mnóstwa emocji kibicom kolarstwa. Jaworzno z niecierpliwością wyczekiwało kolarzy, którzy w piątek mieli do przebycia niemal 200-kilometrową trasę z Nowego Sącza. Gwałtowna burza jaka w godzinach popołudniowych przechodziła nad miastem nieco opóźniła zmagania dzieci startujących z 10. MINI Wyścigu Solidarności, ale na szczęście deszcz wreszcie ustał a kibice mogli w spokoju oglądać zmagania najpierw najmłodszych rowerzystów a potem już zawodowców.

Sam etap był bardzo wyczerpujący dla kolarzy, który już na początku musieli mierzyć się z wymagającym podjazdem. Ostatecznie na podjeździe o nachyleniu ok. 15% na stoku jednej z gór Beskidu Wyspowego najlepiej poradził sobie Michał Podlaski z Voster ATS, który wygrał dwie górskie premie.

Mniej więcej na połowie dystansu dwóch zawodników spróbowało ucieczki. Artur Detko (Domin Sport) i Anton Worobiew (Gazprom-Rusvelo) przez niemal 100 kilometrów w deszczu uciekali reszcie stawki, ale już w Jaworznie zostali dogonieni przez peleton. Sam finisz na jaworznickim rynku przy głośnym dopingu kibiców okazał się bardzo zacięty a walka trwała do ostatnich metrów. Ostatecznie jako pierwszy linię mety minął 21-letni Belg Alfdan De Decker, który wcześniej najlepszy był podczas drugiego etapu w Krośnie. Na drugim miejscu znalazł się Holender Johim Ariesen (Metec-THK), który triumfował także w czwartek w Stalowej Woli. Największym wygranym okazał się jednak Sylwester Janiszewski, który co prawda na metę dojechał tym razem jako trzeci, ale obronił swoją przewagę w klasyfikacji generalnej i przed ostatnim etapem jest na dobrej drodze do wygranej w całym wyścigu.

W sobotę 29. Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków dotrze do mety na ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Tym razem w imprezie zaliczanej do cyklu wyścigowego UCI Europe Tour uczestniczy ponad 120 zawodników z 21 polskich i zagranicznych grup.

Wyniki IV etapu Nowy Sącz – Jaworzno (197,7 km):

1. Alfdan De Decker (Belgia/Lotto Soudal U23) 4:27.24

2. Johim Ariesen (Holandia/Metec-THK)

3. Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R) wszyscy ten sam czas

4. Kamil Zieliński (Team Hurom) strata 1 s

5. Aleksandr Komin (Rosja/ Marathon-Tuła) 1s

6. Eryk Latoń (Team Hurom) 1s

Klasyfikacja generalna po czterech etapach:

1. Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R) 12:38.22

2. Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) strata 7 s

3. Kamil Zieliński (Team Hurom) 10

4. Witalij Buts (Ukraina/Team Hurom) 14

5. Karl-Arnold Vendelin (Estonia/Cycling Tartu) 14

6. Aaron Van Poucke (Belgia/Lotto Soudal U23) 15

Najnowsze

To Top