Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Wakacyjna kronika policyjna bez szczególnie mrożących krew w żyłach interwencji. Typowy jaworznicki tydzień – nietrzeźwi kierowcy, kilka włamań i przypadków zniszczenia mienia. Ciekawiej może być w bieżącym tygodniu, bo policjanci w całym kraju rozpoczęli we wtorek protest. Zamiast mandatów karnych za drobne przewinienia, będą udzielać pouczeń.

Poniedziałek, 2 lipca
Po południu dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do jednego z mieszkań przy ulicy Kalinowej. Śledczy ustalili, że sprawca dostał się do środka po wyważeniu drzwi balkonowych. Łupem złodzieja padła złota i srebrna biżuteria, zegarki oraz pieniądze. 40-letnia właścicielka mieszkania straty oszacowała na 40 tys. złotych.

Policjanci prewencji zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który pomimo wyroku katowickiego sądu dot. zakazu kierowania wszelkimi pojazdami, kierował na ulicy Jagiellońskiej samochodem Daewoo Matiz. Po wykonanych czynnościach kierowca został zwolniony. Kilka godzin później na ulicy Kolejarzy 21-latek ponownie został zatrzymany za kierownicą daewoo. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wieczorem do jaworznickiej policji zgłosiła się 19-letnia mieszkanka Jaworzna i poinformowała, że nieznany sprawca przywłaszczył pozostawiony na ladzie apteki jej telefon marki iPhone X wartości ponad 5 tys. złotych.

Wtorek, 3 lipca
62-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich zgłosił, że nieznany mężczyzna napadł na niego na terenie bazy jednej z firm mieszczącej się przy ulicy Martyniaków. Agresywny sprawca kilkakrotnie kopnął w samochód dostawczy zgłaszającego, powodując uszkodzenie karoserii i lusterka. Wstępnie straty określono na ponad 500 złotych. Sprawę bada Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

Środa, 4 lipca
W godzinach rannych policjanci drogówki zatrzymali na ulicy Ciężkowickiej 48-letniego jaworznianina, który znajdując się w stanie nietrzeźwym (blisko 1 promil), kierował samochodem mercedes. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Czwartek, 5 lipca
Kilka minut przed godziną 8.00 w rejonie ulicy Szczakowskiej, policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli skodę. W trakcie rozmowy z 50-letnim kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało kierowcy 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Piątek, 6 lipca
Nieznany sprawca na terenie ogródków działkowych przy ulicy Długoszyńskiej, celowo uszkodził znajdującą się na jednej z działek trampolinę. Wandal ostrym narzędziem pociął przyrząd gimnastyczny. 34-letnia właścicielka straty oszacowała na 1 tys. złotych.

Sobota, 7 lipca
Po południu do komendy policji zgłosił się 38-letni mieszkaniec al. Piłsudskiego i powiadomił dyżurnego o włamaniu do tzw. rowerowni. Sprawca przeciął linki zabezpieczające jednoślady i skradł rower marki Kross wartości 1 tys. złotych. Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny.

Najnowsze

To Top