Bezpieczeństwo

Tour de Pologne – utrudnienia w ruchu

Aby zawodnikom TdP i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz na ulicach: Pocztowej i Narutowicza. Nie obejdzie się bez chwilowych utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i ruchu drogowym, warto w tym czasie stosować się do poleceń służb.

Z płyty Rynku Głównego w Jaworznie o godzinie 12:00 nastąpi Start Honorowy do IV etapu wyścigu i będzie przebiegał ulicami: Pocztową – Grunwaldzką – Królowej Jadwigi – Św. Wojciecha – Obrońców Poczty Gdańskiej – Słowackiego – Rynek – Pocztową – Grunwaldzką – Kolejową – Leśną – Stanisława Moniuszki – Aleją Józefa Piłsudskiego (gdzie rozpocznie się start ostry) – Grunwaldzką – Wojska Polskiego – Wysoki Brzeg – wjazd do Mysłowic ul. Chrzanowską.

Pierwsze ograniczenia w ruchu będą wprowadzone w nocy z 6 na 7 sierpnia (poniedziałek / wtorek). Na ul. Pocztowej i Narutowicza będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania. Wyłączone będą również parkingi przy ww. ulicach. We wtorek, tj. 7 sierpnia – w dniu wyścigu, ul. Pocztowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu, a zakaz parkowania będzie obowiązywał wzdłuż ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i wzdłuż ul. Słowackiego. Ulica Narutowicza zostanie wyłączona z ruchu od godziny 6:00 do 13:00 od ul. Zagłoby w kierunku ul. Pocztowej, wyłączenie dla ruchu i parkowania nastąpi również na samej ul. Pocztowej. Możliwe są także utrudnienia w komunikacji miejskiej na trasie przejazdu kolarzy. Czasowych utrudnień należy spodziewać się na całej trasie wyścigu oraz drogach krzyżujących się z trasą peletonu. Mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w godzinach od 11:30 do 12:30 mogą spodziewać się utrudnień w wyjeździe z osiedlowych uliczek i wjazdach na parkingi w związku z czasowym zamknięciem alei dla ruchu samochodowego. Ruchem będą kierować uprawnione służby. Wszystkie niedogodności potrwają do ok. godz. 13:00 (do czasu opuszczenia przez kolarzy granic Jaworzna).

Więcej: Tour de Pologne 2018

 

Najnowsze

To Top