Sport i rekreacja

Stalowy Sokół coraz bliżej

Już tylko niespełna dwa tygodnie dzielą nas od dwunastej edycji zmagań w ramach Tauron Triathlon „Stalowy Sokół”. Zostały ostatnie miejsca dla chętnych do udziału, warto więc pospieszyć się z zapisami.

Jaworznicki triathlon przez lata wyrobił sobie dobrą markę i regularnie przyciąga na Sosinę zawodników z całego kraju – zarówno zupełnych amatorów, jak i tych, którzy mają już wstępy na bardzo poważnych zawodach. W tym roku Stalowy Sokół odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2018 jak zwykle na terenie Zalewu „Sosina”. Zawodnicy tradycyjnie na początku przepłyną 400 metrów, potem na rowerach przejadą 10 kilometrów by na koniec w biegu crossowym przebyć dystans 3 kilometrów. Zawody rozgrywane będą w 5 kategoriach wiekowych (osobno dla kobiet i mężczyzn) oraz dodatkowo w kategorii mieszkańców miasta Jaworzna (OPEN). Podobnie jak przed rokiem organizatorzy pozostawili także klasyfikację generalną kobiet i mężczyzn (zawodnicy nagrodzeni w klasyfikacji generalnej – nie będą nagradzani w kategoriach wiekowych). Dodatkowo przyznane zostaną też dwie rzeczowe nagrody okolicznościowe: dla najlepszej kobiety z Jaworzna oraz dla najstarszego zawodnika.

Zapisy do udziału w imprezie trwają do 17 sierpnia, limit zgłoszeń organizatorzy ustalili na 250 osób. Aby zgłoszenie było ważne należy dopełnić wszystkich formalności i wpłacić na konto MCKiS wpisowe. Zapisać można się drogą elektroniczną poprzez strony: www.datasport.pl lub www.triathlon.mckis.jaw.pl.

Na każdego uczestnika w biurze zawodów oprócz pakietu startowego z czepkiem, numerami startowymi i identyfikatorem czekać będzie też też pamiątkowa koszulka. Po przybyciu na metę każdy zawodnik zostanie nagrodzony pamiątkowym medalem oraz otrzyma butelkę wody mineralnej. Po raz pierwszy w tym roku będzie też możliwość zjedzenia po przybyciu do mety ciepłego posiłku, który na pewno pozwoli chociaż minimalnie zregenerować utracone siły.

Najnowsze

To Top