Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Policyjna i miejska kampania profilaktyczna dotycząca oszustw „na policjanta” lub „na wnuczka” przynosi wreszcie pozytywne efekty. W ubiegły czwartek mieszkanka Jaworzna nie dała się zmanipulować i uniknęła próby oszustwa. Szybko zorientowała się, że dzwoniąca do niej kobieta podająca się za funkcjonariuszkę policji, chce wyłudzić od niej dane osobowe i numery kont bankowych. Zamiast poddać się manipulacji i naciskom, natychmiast powiadomiła o próbie oszustwa prawdziwych funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Brawa za prawidłową reakcję!

Poniedziałek, 13 sierpnia
W nocy na ulicy Wilczej policyjni wywiadowcy zatrzymali 25-letniego mieszkańca Jaworzna, który posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna trafił do komendy, a środki narkotyczne zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Wieczorem 62-letni mieszkaniec dzielnicy Gigant powiadomił dyżurnego policji o włamaniu do jego mieszkania. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że sprawca pokonał zabezpieczenie okna i po wejściu do środka mieszkania skradł pieniądze oraz złotą biżuterię. Zgłaszający straty oszacował na ponad 4 tys. złotych.

Wtorek, 14 sierpnia
Kilka minut po południu zgłoszone zostało uszkodzenie zaparkowanego samochodu. Nieznany dotąd sprawca ostrym narzędziem przerysował powłokę lakierniczą stojącego przy ulicy Towarowej samochodu honda. 66-letni właściciel samochodu starty określił na ponad 500 złotych.

W godzinach wieczornych w rejonie ulicy Młyńskiej wywiadowcy zatrzymali cztery młode osoby w wieku od 17 do 20 lat, przy których znalezione zostały narkotyki. W sumie policjanci zabezpieczyli kilka gramów amfetaminy i marihuany. Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Czwartek, 16 sierpnia
Nad ranem jaworznicka policja została poinformowana o kradzieży samochodu. 49-letni mieszkaniec ulicy Szczakowskiej zgłosił, iż nieznany sprawca skradł zaparkowany przed posesją samochód marki Opel Insignia. Straty w tym przypadku wynoszą 56 tys. złotych.

Po południu jedna z mieszkanek Jaworzna poinformowała policję o próbie oszustwa. Około godziny 17.00 do zgłaszającej zadzwoniła kobieta i przedstawiła się jako policjantka. Tajemnicza „pseudo-funkcjonariuszka” poinformowała, że prowadzi policyjną akcję i poprosiła, aby zgłaszająca podała jej pełne dane osobowe oraz numery kont bankowych. Jaworznianka zorientowała się, że jest to próba oszustwa i się rozłączyła.
Apelujemy o zachowanie ostrożności!

Do komendy policji zgłosiła się 24-letnia mieszkanka Jaworzna i poinformowała policjantów, że były partner grozi jej pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia. Kobieta stwierdziła także, że mężczyzna dopuszcza się wobec niej przestępstwa stalkingu. Sprawca nęka ją telefonicznie poprzez wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych i wykonywanie połączeń telefonicznych. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Wieczorem w rejonie ulicy Rzemieślniczej patrol prewencji zatrzymał 25-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie marihuanę. Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie blisko 25 gramów niedozwolonych środków, które następnie zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Niedziela, 19 sierpnia
W środku nocy na ulicy Insurekcji Kościuszkowskiej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę skutera. Badanie trzeźwości 29-letniego kierowcy jednośladu wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Najnowsze

To Top