Bezpieczeństwo

Potrącony przez pociąg

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku kolejowego, do którego doszło dzisiaj rano kilkaset metrów za stacją w Szczakowej. Pociąg relacji Wodzisław-Rzeszów potrącił przebiegającego przez tory 58-letniego jaworznianina. Na szczęście mężczyzna przeżył i trafił do szpitala. Przez 2 godziny ruch pociągów na tym odcinku był utrudniony.

Kwadrans po godzinie 6.00 oficer dyżurny jaworznickiej komendy policji przyjął zgłoszenie o potrąceniu człowieka na szlaku kolejowym w Szczakowej. Pociąg osobowy relacji Wodzisław Śląski-Rzeszów 200 metrów za dworcem potrącił mężczyznę, który przebiegał przez tory w niedozwolonym miejscu. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że poszkodowanym jest 58-letni mieszkaniec Jaworzna. Mężczyzna z obrażeniami głowy i kręgosłupa został przetransportowany przez zespół Pogotowia Ratunkowego do jaworznickiego szpitala. Lekarze określają jego stan jako ciężki, ale stabilny.

W rozmowie z maszynistą policjanci ustalili, że ten widział idącego obok po torach mężczyznę i użył kilku sygnałów ostrzegawczych. Z niewyjaśnionych jednak do tej pory przyczyn mężczyzna przyspieszył i wskoczył przed nadjeżdżającą maszynę.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz policjanci ruchu drogowego. W czasie prowadzonych na miejscu oględzin ruch kolejowy był wstrzymany. Wyjaśnianie są okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top