Z miasta

Złóż wniosek na bezpłatną wycenę

W Jeleniu Łęgu powstają pierwsze przyłącza kanalizacyjne. Tylko do końca sierpnia można jeszcze składać wnioski o bezpłatną wycenę przyłącza.

Przez kilka miesięcy w Łęgu trwała budowa nowej sieci kanalizacyjnej. Zainteresowanie mieszkańców podłączeniem się do sieci okazało się spore i cały czas do Wodociągów Jaworzno spływają nowe wnioski w tej sprawie. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby w tym roku podłączyć swój dom, koniecznie musi się pospieszyć, wnioski przyjmowane są do 31 sierpnia.

Na podstawie złożonych wniosków nasi geodeci dokonują indywidualnych pomiarów, co do przebiegu przyłącza na danej posesji. Następnie wykonywane są obliczenia i analizy, jeśli chodzi o ilość potrzebnego materiału i prac, jakie należy wykonać. Tak powstaje wycena, która przesyłana jest zainteresowanym. Po jej akceptacji zawierana jest umowa na kompleksową realizację przyłącza, które jako wodociągi zobowiązujemy się wybudować w terminie do 120 dni od daty podpisania umowy – wyjaśniał w marcu rzecznik Wodociągów Jaworzno Sławomir Grucel.

Złożenie wniosku najpóźniej 31 sierpnia daje gwarancję przygotowania bezpłatnej wyceny, budowy przyłącza jeszcze w tym roku, a co najważniejsze pozyskania dotacji z UM (50% wartości przyłącza, jednak nie więcej niż 2 000 zł). Dodatkowo Wodociągi na swoje usługi związane z wykonaniem przyłącza dają 10 lat gwarancji, rozkładają płatności na 12 nieoprocentowanych rat oraz zapewniają obsługę geodezyjną. Wnioski pobrać można na stronie internetowej Wodociągów Jaworzno lub bezpośrednio w siedzibie spółki przy ul. św. Wojciecha 34 (Dział Sieci pokój 1.6) tel. 32 318 61 40.

Budowa kanalizacji w osiedlu Jeleń Łęg i osiedlu Byczyna współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Najnowsze

To Top