Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Każdy człowiek popełnia błędy – to zrozumiałe, bo nie ma ludzi doskonałych. Ale kogoś, kto uparcie popełnia jeden i ten sam błąd, mając tego świadomość, można nazwać tylko osłem. W sobotnią noc katowicki policjant po służbie uniemożliwił odjazd samochodem pijanemu kierowcy. Wezwany na ul. św. Wojciecha jaworznicki patrol stwierdził, u zatrzymanego mężczyzny 2 promile alkoholu we krwi. Po wykonanych czynnościach służbowych został on zwolniony. Wystarczyły dwie godziny, by pijany 31-latek ponownie trafił w ręce policji, ponieważ znowu usiłował odjechać swoim samochodem. Ten ośli upór może w jego wypadku poskutkować 2-letnią „odsiadką”.

Poniedziałek, 3 września
Do komendy policji zgłosiła się 33-letnia mieszkanka Jaworzna i powiadomiła dyżurnego, że jej mąż groził jej śmiercią. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Jaworzno.

Wtorek, 4 września
W godzinach rannych kryminalni wkroczyli na jedną z posesji w dzielnicy Dobra i zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który posiadał w zajmowanym pomieszczeniu 40 gramów marihuany. Jaworznianin trafił do komendy, a narkotyki do policyjnego magazynu.

Dyżurny policji został powiadomiony o próbie oszustwa na tzw. „wnuczka”. Do osób starszych zamieszkujących ulicę: Sulińskiego, Chocimską, Wilkoszyn, S.F. Mazur oraz Cyprysową, zadzwoniła kobieta i podając się za członka rodziny, informowała, że spowodowała wypadek i aby uniknąć kary musi zapłacić pieniądze. W międzyczasie w rozmowę włączała się także osoba podająca się za policjanta. W jednym z przypadków rozmówczyni prosiła nawet o 180 tys. złotych. Na szczęście nikt nie dał się „nabrać”.
Policjanci przypominają, że nigdy nie dzwonią z informacją o potrzebie wpłaty pieniędzy i apelują o zachowanie ostrożności w takich wypadkach!

Środa, 5 września
Kilka minut po północy na ulicy Gagarina policjanci prewencji zatrzymali 22-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie amfetaminę. Młody mężczyzna trafił do komendy, niedozwolone środki zostały zabezpieczone przez śledczych.

39-letni mieszkaniec ulicy Towarowej powiadomił jaworznickich policjantów, że nieznany sprawca celowo uszkodził jego zaparkowany samochód skoda. Wandal najprawdopodobniej ostrym narzędziem porysował powłokę lakierniczą pojazdu. Zgłaszający powstałe straty oszacował na 2 tys. złotych.

Czwartek, 6 września
Po południu na ulicy Chopina policyjni wywiadowcy zatrzymali 29-letniego mieszkańca Jaworzna, który pomimo sądowego zakazu dotyczącego kierowania pojazdami, kierował samochodem seat. Sprawa znów trafi do sądu.

Wieczorem w rejonie ulicy Staszica policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Jaworzna w wieku 28 i 31 lat, którzy posiadali przy sobie marihuanę i amfetaminę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Sobota, 8 września
W nocy na ulicy Św. Wojciecha, będący na wolnym policjant z Katowic zatrzymał nietrzeźwego kierowcę seata. Policjant zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiada do auta i próbuje odjechać. Stróż prawa natychmiast zareagował i uniemożliwił mu dalszą jazdę, wzywając na miejsce policjantów z Jaworzna. Badanie alkomatem 31-letniego kierowcy wskazało ponad 2 promile. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony.
Dwie godziny później policjanci jaworznickiej drogówki również na ulicy Św. Wojciecha, zatrzymali 31-latka, który ponownie wsiadł za kierownicę po pijanemu. Mężczyźnie grozi nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Przed południem na ulicy Karwety patrol zatrzymał 34-letniego obywatela Ukrainy, który w stanie nietrzeźwym (blisko 3 promile) spowodował kolizję drogową. Pijany kierowca dostawczego volkswagena trafił do policyjnego aresztu.

Najnowsze

To Top