Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Kierowcy kierujący pojazdami na podwójnym gazie to niestety wciąż częste zjawisko. Patrząc w policyjne statystyki znacznie częściej za kółkiem pod wpływem zatrzymywani są mężczyźni, nie jest to jednak reguła. W miniony poniedziałek w Jeleniu patrol wywiadowców zatrzymał 34-letnią kobietę, która kierowała samochodem kia w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wskazało 3,6 promila alkoholu w jej organizmie. Teraz na długo będzie mogła zapomnieć o prowadzeniu samochodów.

Poniedziałek, 17 września

21-letni magazynier jednego ze sklepów mieszczących się przy ulicy Jana Kantego Steczkowskiego, poinformował jaworznicką policję, że nieznany kierowca, poruszający się samochodem dostawczym marki ford, skradł z terenu sklepu 24 palety o wartości ponad 700 złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 18 września

W godzinach popołudniowych dyżurny policji został powiadomiony o tym, że w rejonie ulicy Kaliskiej uszkodzony został zaparkowany samochód. Nieznany sprawca pomalował farbą prawy bok samochodu bmw, powodując straty w wysokości 5 tys. złotych.

Kilka minut po 12.00 w rejonie ulicy Nowej, patrol policji zatrzymał 46-letniego jaworznianina, który był osobą poszukiwaną na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Jaworznie. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Środa, 19 września

Wieczorem w rejonie ulicy Chopina, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocykla yamaha. W czasie sprawdzania dokumentów okazało się, że 29-letni kierujący jednośladem nie posiada prawa jazdy. Policjanci ustalili, iż 29-latek posiada na swoim koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Czwartek, 20 września

Do komendy policji zgłosił się 24-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował dyżurnego policji o tym że, nieznany sprawca na terenie placówki jednej z placówek zdrowia, zabrał pozostawiony na ławce jego portfel. W wyniku przywłaszczenia, zgłaszający utracił dokumenty oraz pieniądze. Straty w tym przypadku zostały oszacowane na 3 tys. złotych.

Piątek, 21 września

Po południu policjanci pogotowia 997 zatrzymali 38-letniego jaworznianina, który groził swojej żonie, że ją zabije. Mężczyzna od pewnego czasu nękał kobietę, wysyłając krótkie wiadomości tekstowe typu sms. Sprawą zajął się już wydział dochodzeniowo-śledczy.

Sobota, 22 września

Rankiem do komendy policji zgłosiła się 73-letnia mieszkanka Jaworzna i powiadomiła dyżurującego policjanta o kradzieży jej torebki. Policjanci ustalili że, nieznany sprawca z altany znajdującej się na terenie ogródków działkowych przy ulicy Kamińskiego, skradł torebkę w której znajdowały się dokumenty oraz portfel. Łączne straty w tym przypadku zostały oszacowane na ponad 1 tys. złotych.

Najnowsze

To Top