Zdrowie

Jesienny Festiwal Kobiecości

Mam przyjemność poinformować, iż z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, w dniu 5 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie w godz: 17:00 – 19:00 odbędzie się „Jesienny Festiwal Kobiecości”.

Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne, pomoc osobom chorym z naszego otoczenia, ulepszanie opieki medycznej nad chorymi psychicznie i uwrażliwianie na wszystkie sprawy dotyczące zaburzeń psychicznych.

Planowany Festiwal wpisuje się w pełni w działania promujące zdrowy styl życia i realizację Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Będzie się on składał z dwóch bloków tematycznych: „Kobiety dla Kobiet” oraz po przerwie kawowej „Mężczyźni dla Kobiet”. W ramach festiwalu przewidziano ogólnodostępne pogadanki, które przeprowadzone zostaną przez specjalistów: psychologa, psychoterapeutę, trenera personalnego, dietetyka, fizjoterapeutę, funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Będą poruszone tematy dotyczące: zdrowia fizycznego i psychicznego, depresji wśród kobiet, wpływu aktywności fizycznej na zdrowie psychosomatyczne, zaprezentowany zostanie również pokaz i interaktywny wykład w zakresie obrony kobiet w sytuacjach zagrożenia. Osoby zainteresowane w późniejszym umówionym terminie będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych warsztatów w specjalistycznych gabinetach pomocy psychoterapeutycznej.

Festiwal – to akcja mająca na celu wskazanie możliwości radzenia sobie z codziennymi kryzysami oraz zwiększenie aktywności w kierunku ich przeciwdziałania. Poprzez wystąpienia specjalistów Festiwal będzie inspirować kobiety do szeroko pojętej profilaktyki zdrowia fizycznego oraz psychicznego, a także ochrony w sytuacjach zagrożenia.

Najnowsze

To Top