Bezpieczeństwo

Policjant podejrzany o gwałt na nieletniej

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali we wtorek jednego z policjantów z jaworznickiej drogówki. 29-letni mężczyzna podejrzany jest o molestowanie i gwałt jakiego miał dopuścić się na 6-letniej dziewczynce.

Jak informuje prokurator Monika Stalmach-Ćwikowska z Prokuratury Rejonowej w Tychach, która od kilku miesięcy prowadzi śledztwo w sprawie, policjant miał usłyszeć zarzuty prezentowania dziewczynce treści pornograficznych, molestowania jej a także zgwałcenia. Ze względu na delikatny charakter sprawy prokuratura nie podaje wielu szczegółów. Do zdarzenia miało dojść w 2016 roku gdy dziewczynka miała 6 lat. Śledczy podają, że do molestowania i gwałtu dojść miało w mieszkaniu policjanta a poszkodowana dziewczynka była koleżanką jego córki. 6-latka miała być potem zastraszana przez mężczyznę.

Poszkodowana dziewczynka została już przesłuchana w obecności biegłego psychologa, dodatkowo udało się zebrać też zeznania od kilku świadków. Policjant nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Sąd w środę zdecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące. -Funkcjonariusz był w służbie od 2011 roku. Od roku pracował w wydziale ruchu drogowego jaworznickiej komendy – informuje policja z Jaworzna. Komendant Miejski Policji w Jaworznie podjął decyzję o zawieszeniu w czynnościach służbowych oraz wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec funkcjonariusza swojej komendy. Mężczyźnie może grozić kara 15 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

To Top