Sport i rekreacja

Jubileuszowy turniej już w niedzielę

W najbliższą niedzielę na hali sportowej na Osiedlu Stałym rozegrany zostanie X Jubileuszowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno’2018. Tegoroczna impreza ma na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz popularyzację piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży.

Impreza organizowana od wielu lat przez stowarzyszenie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie cieszy się sporym zainteresowaniem i zapowiada sporo emocji związanych z rywalizacją na parkiecie. Turniej jest imprezą cykliczną i odbywa się co roku na przełomie listopada i grudnia, będąc kontynuacją organizowanych przez LKS „Ciężkowianka” oraz klub MCKiS „Wega” turniejów w kategorii trampkarzy. – Organizatorom sportowej rywalizacji przyświeca idea uczenia zasad fair play, których znajomość może być pomocna również w życiu oraz promocja zdrowego stylu życia – wyjaśnia Janusz Ciołczyk, prezes Ciężkowianki. Cała impreza sprzyja nie tylko podniesieniu umiejętności sportowych, ale też przyczynia się do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych przyjaźni, dobrosąsiedzkich stosunków oraz budowania porozumienia obywatelskiego.

W tym roku zawody rozgrywane będą w kategoriach wiekowych orlików oraz trampkarzy. Impreza ma charakter interregionalny, a swój udział zgłosiło 13 drużyn ze Śląska i Małopolski. Jaworzno oprócz gospodarzy reprezentować będą także zawodnicy Górnika i Szczakowianki. Turniej rozgrywany będzie na hali przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 w niedzielę 18 listopada 2018 r. w godzinach od 8.10 do 15.00.

Przedsięwzięcie zostało wsparte ze środków budżetowych Samorządu Województwa Śląskiego oraz Gminy Jaworzno. Honorowy Patronat nad imprezą objęli Prezesi Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec, Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Andrzej Sadlok oraz Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń, w Olkuszu Bolesław Ściepura i w Sosnowcu Józef Grząba. Patronat Medialny sprawuje TVP Oddział Katowice.

Najnowsze

To Top