Biznes - inwestycje

Osiedle SFERA ma nowych mieszkańców

W miniony wtorek 13 listopada – w samo południe – Jaworznickie TBS Sp. z o. o. przekazało kolejnym lokatorom klucze do 90 nowych „M” jedno, dwu i trzypokojowych w II etapie Osiedla SFERA. Ta największa od 25 lat inwestycja mieszkaniowa w Jaworznie jest ukierunkowana na budowę 400 mieszkań zlokalizowanych w kameralnych 42 budynkach wielorodzinnych. Dzięki funkcjonalnemu układowi urbanistycznemu oraz lokalizacji, w pobliżu GEOsfery, jest to jedno z najbardziej pożądanych miejsc do osiedlenia się w naszym mieście.

We wtorkowe południe 90 osób i rodzin odebrało z rąk Pawła Silberta Prezydenta Miasta Jaworzna, jego zastępcy Moniki Bryl oraz Janusza Łacha Prezesa Zarządu Jaworznickiego TBS klucze do lokali, o które nowi najemcy starali się już w 2017 r. Zainteresowanie tym przedsięwzięciem, po sukcesie I etapu było tak duże, że JTBS – już kilka miesięcy temu – postanowiło „zamknąć” listy rezerwowe, gdyż dalsze przyjmowanie wniosków dawało jedynie „złudzenie szansy” na nowe „M” w tym osiedlu. Na szczęście w 2019 r. Jaworznickie TBS planuje uruchomić nabór wniosków na kolejny III etap. Za realizację dotychczas oddanych do użytku etapów Osiedla SFERA odpowiada firma ZMIROB. Warto tu dodać także kilka słów o samym finansowaniu tej inwestycji – etap II kosztował 14 mln zł, a jego realizacja była możliwa dzięki środkom pieniężnym pochodzącym od banku Gospodarstwa Krajowego, Gminy Miasta Jaworzna, Jaworznickiego TBS Sp. z o. o. i zwrotnych partycypacji przyszłych najemców, które wynosiły 760 zł/m2.

Sukces Osiedla SFERA tkwi w wielu elementach składowych ściśle ze sobą powiązanych i jest on konsekwencją wdrożenia przez Janusza Łacha Prezesa JTBS koncepcji osiedli opartych na zasadzie FN (friendly neighborhood– przyjazne sąsiedztwo). Pierwszym czynnikiem jest wspomniana lokalizacja – bezpieczna i zielona dzielnica, położona w pobliżu GEOsfery, dróg rowerowych i terenów zachęcających do aktywnego spędzania czasu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt sąsiedztwa Obwodnicy Północnej wraz z ul. Kamila Wachlowskiego ułatwiającej komunikację samochodową w kierunku zarówno Katowic jak i Krakowa. Obecny na uroczystości przekazania kluczy Zbigniew Nosal Prezes Zarządu PKM potwierdził rychłą budowę kolejnych przystanków autobusowych w okolicy, wspomniał także o pomyśle ulokowania takiego miejsca w samym osiedlu – ta idea jest jednak jeszcze w fazie analiz.

Drugim elementem jest wizja samego osiedla. Janusz Łach Prezes JTBS w realizowanych pod jego rządami inwestycjach zwraca szczególną uwagę na funkcjonalność oddawanych do użytku obiektów mieszkalnych i uzupełniające je zagospodarowanie przestrzenne sąsiednich terenów. Dyskretnie usytuowane parkingi, nowoczesne place zabaw, siłownie czy duża ilość nowo nasadzonych drzew i krzewów to podstawa nowoczesnego planowania osiedli. Prezes Łach jako pierwszy wdrożył tą wizję mieszkalnictwa wielorodzinnego w Jaworznie i jak się okazuje to był strzał w dziesiątkę. Z inwestycji na inwestycję JTBS wprowadza kolejne pomysły zastępując nimi te, które wymagają zmiany – to powoduje, że każde następne osiedle odnosi większy sukces od poprzedniego choć każde z nich jest bardzo atrakcyjnym miejscem do osiedlenia się.

Trzecim składnikiem są same mieszkania – przestronne, dobrze doświetlone naturalnym światłem, z dużymi balkonami i tarasami. JTBS od wielu lat daje swoim klientom możliwość wpływania na wykończenie mieszkań, pomimo tego że są to lokale czynszowe. Mieszkańcy mogą – bez dodatkowych kosztów – wybierać z dostępnych próbek okładziny ścian i podłóg, kolorystykę drzwi wewnętrznych a nawet to czy w kuchni chcą płytę ceramiczną z piekarnikiem do zabudowy czy wolnostojącą. Jak zauważają sami mieszkańcy – „wybór duży i bogaty w kolorystykę”.

Wtorkowa uroczystość, a także ilość osób dalej zainteresowanych mieszkaniami w Osiedlu SFERA, potwierdza plany JTBS na uruchomienie budowy kolejnego etapu tej inwestycji w 2019 r. Póki co spółka kontynuuje realizację wieżowca SŁONECZNA, gdzie nota bene też nie ma już wolnych mieszkań. Zakończenie tego przedsięwzięcia planowane w połowie przyszłego roku. Póki co, podobnie jak wiele, bardzo wiele osób z Jaworzna i okolic będziemy wyczekiwać na kolejne informacje nt. naboru wniosków na mieszkania w Osiedlu SFERA.

Najnowsze

To Top