Edukacja

Szkoła w Byczynie zamknięta

Ze względu na bezpieczeństwo uczniów i personelu prezydent Paweł Silbert podjął decyzję o ewakuacji budynku Szkoły Podstawowej Nr 20 w Byczynie. Szkoła zostaje zamknięta na czas oceny warunków technicznych. Przyczyną zaistniałego niebezpieczeństwa są szkody górnicze, które spowodowały szybkie osiadanie i spękanie budynku.

Dzisiejsze lekcje będą realizowane w formie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w pobliskim Klubie NIKO, salce parafialnej w Byczynie oraz sali w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. 28 listopada 2018 r. zajęcia w SP20 zostają odwołane – zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą realizowane w innych lokalizacjach w dzielnicy. Rodzice są informowani o sytuacji na bieżąco.

Pilne działania podejmowane są również w zakresie sprawdzenia stanu technicznego i warunków użytkowania budynku SP 20 oraz ustalenia sieci szkół, w których uczniowie będą mogli w najbliższym czasie kontynuować zajęcia dydaktyczne.

Ewentualne informacje udzielane są przez Urząd Miejski w Jaworznie: 32 61 81 691 i 668 840 357 oraz szkołę: 32 762 93 45

Źródło: um.jaworzno.pl

Najnowsze

To Top