Kultura i rozrywka

Banach razy trzy w Jazz Clubie

Mikołajki w jaworznickim Jazz Clubie będą w tym roku miały wyjątkowy muzyczny charakter. 6 grudnia na scenie w Muzeum wystąpi Piotr Banach.

Mikołajkowe spotkanie to nie będzie tylko „zwykły” koncert, ale wydarzenie z prawdziwego zdarzenia. Na początek o 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Piotrem Banachem, podczas którego publiczność będzie miała okazję do zadawania pytań i zdobycia autografu artysty. Godzinę później Piotr Banach zaprezentuje się już muzycznie, na scenie nie będzie jednak sam. Razem z nim wystąpi Gutek i wspólnie wykonają utwory z płyty Wu Wei. A to jeszcze nie koniec atrakcji przewidzianych na ten wieczór. O 19:30 bowiem koncertować będzie zespół BAiKA. Warto wspomnieć, że podczas całego wydarzenia można będzie nabyć płyty Piotra Banacha oraz zespołu BAiKA. Bilety na koncert nabyć można w Jazz Clubie Muzeum.

Piotr Banach – urodzony w 1965 roku w Szczecinie muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, realizator i założyciel licznych zespołów takich jak Hey, Indios Bravos czy BAiKA. Człowiek, bez którego polska muzyka nie byłaby tym czym jest dzisiaj… BAiKA to skrót od Banach i Kafi. Zaczynali jako duet w listopadzie 2015. W roku 2018 dołączył do nich Marcin Żabiełowicz – gitarzysta zespołu Hey. Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka.

Wu Wei to reedycja płyty z 2005 roku, tym razem wydana również w nakładzie 500 egzemplarzy na winylu! Wydawnictwo składa się z dwóch płyt nagranych z prędkością 45 rpm, celem uzyskania lepszego brzmienia. Do wydania, oprócz płyty CD, dołączony jest również booklet ze zdjęciami, informacjami oraz esejem autorstwa Piotra Banacha.

Najnowsze

To Top