Kultura i rozrywka

Światowa premiera w Jaworznie!

Już w niedzielę (9 grudnia) w siedzibie Archetti czeka nas zupełnie wyjątkowe wydarzenie. Światowa premiera „Koncertu podwójnego na wiolonczelę, gitarę i orkiestrę smyczkową” Mauro Godoy Villalobosa. Wykonawcami premierowego koncertu będzie duet Duo Vitare oraz oczywiście Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna. Zapraszamy Państwa do Sali Koncertowej „Archetti” w Jeleniu, bo taka okazja nie zdarza się co dzień.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc dla wielu z nas. Jednym kojarzy się ze świąteczną bieganiną, dla innych jest to powrót na narciarski stok, ale przede wszystkim grudzień jest czasem podsumowań. Zakończenie roku to zawsze okazja do tego, aby zastanowić się nad swoimi sukcesami i tym, co jeszcze można poprawić w nadchodzących miesiącach. Dla Archetti mijający rok był czasem wielu fantastycznych koncertów i wspaniałych muzycznych przeżyć. Tak wyjątkowy rok warto z przytupem zakończyć.

Już 9 grudnia mamy przyjemność zaprosić Państwa do siedziby Archetti Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna, a 12 grudnia do katowickiego NOSPR-u na dwa wyjątkowe koncerty z zespołem unikatowym na skalę światową. Duo Vitare to polsko-fiński duet wiolonczelowo-gitarowy, który tworzą Agnieszka Kotulska-Rahunen oraz Kimmo Rahunen.

W historii muzyki niewiele było takich tandemów, jednak Duo Vitare nie ustaje w poszukiwaniach i odkrywaniu nieznanej szerszemu gronu muzyki na gitarę i wilolonczelę, a także wykonuje nowe aranżacje znanych wszystkim utworów. Co najważniejsze, zwłaszcza dla tego koncertu – zespół nie boi się świeżych brzmień i chętnie współpracuje ze współczesnymi kompozytorami.

Z takiej oto kolaboracji powstał „Koncert podwójny na wiolonczelę, gitarę i orkiestrę smyczkową” autorstwa Mauro Godoy Villalobosa. Kompozycja została stworzona na specjalne zamówienie zespołu i swoją światową premierę będzie mieć właśnie u nas – w Jaworznie.

– Każda premiera to wyjątkowe wydarzenie, tym bardziej cieszy nas, że będziemy pierwszymi wykonawcami i zaprezentujemy coś zupełnie nowego, czego z pewnością nigdzie Państwo nie mogli wcześniej usłyszeć. Praca nad koncertem dostarcza nam ogromnej satysfakcji i przyjemności z odkrywania zupełnie nowych brzmień – mówi Marzenna Synowiec, dyrektor Archetti.

Oprócz „Koncertu podwójnego” zostaną wykonane m.in.: utwór islandzkiej kompozytorki Hafdís Bjarnadóttir „Hikk!” oraz kompozycja skandynawskiego kompozytora Einojuhaniego Rautavaary„The Fiddlers”.

Zapraszamy Państwa na ten wyjątkowy wieczór ze światową premierą muzyczną do Sali Koncertowej „Archetti” przy ul. Wiosny Ludów 1 (Jeleń). Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna zagra pod batutą Wojciecha Wantuloka i z duetem Duo Vitare 9 grudnia 2018 (niedziela) o godz. 17.00.

Bilety do nabycia w siedzibie Orkiestry, a także na stronie www.archetti.pl w zakładce „Kup bilet” oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Natomiast 12 grudnia 2018 godz. 19.30 Archetti wraz z Duo Vitare zagra w siedzibie NOSPR przy placu Wojciecha Kilara 1 w Katowicach. Bilety do nabycia w kasie NOSPR oraz przez internet www.nospr.org.pl.

Najnowsze

To Top