Z miasta

Mikołajki w Jaworznie

6 grudnia to magiczna data w kalendarzu i dzień na który szczególnie mocno czekają wszystkie dzieci. To właśnie wtedy Święty Mikołaj razem ze swoimi reniferami i prezentami krąży po świecie.

Magia na rynku

Najważniejsza świąteczna impreza w mieście jak zawsze odbywać się będzie na jaworznickim rynku, gdzie Święty Mikołaj spotka się nie tylko z najmłodszymi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00. Na wszystkich, którzy zawitają tego dnia na Rynek czekać będzie wiele magicznych niespodzianek. Na scenie zaprezentują się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 i z Przedszkola nr 9, a spod Biblioteki Miejskiej ruszy Śnieżna Parada, której przewodzić będzie sam Mikołaj. Dzieci będą mogły także obejrzeć spektakl teatralny pt. „Śnieżna Opowieść”, a po jego zakończeniu wziąć udział w zabawach prowadzonych przez animatorów. Każdy chętny będzie mógł zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Tego dnia Rynek rozświetli świąteczna iluminacja a na miejskiej choince zostaną zapalone światełka.

Mikołajki w dzielnicach

Święty Mikołaj ma niesamowitą zdolność by pojawiać się w wielu miejscach naraz i tak też będzie w czwartek. Święty razem z pomocnikami zawita do wielu dzielnic. Od godzinie 17:00 jegomość w czerwonym płaszczu zawita m.in. do Klubu „Strażak” w Dąbrowie Narodowej. Podczas imprezy będzie możliwość rozdania własnych paczek. Swój sposób świętowania Mikołajek przygotował klub „Pod Skałką”. 6 grudnia o godz. 15.30 odbędą się tam rozmaite gry, zabawy i konkursy, na które zaproszone są wszystkie dzieci. Na spotkanie z Mikołajem zaprasza też Centrum Kultury Archetti w Jeleniu. Tam cała impreza zaczyna się o 16:30 i zapowiada się iście bajkowa atmosfera. Święty Mikołaj zawita także do Szczakowej, chociaż tutaj będzie nieco spóźniony i pojawi się dopiero 7 grudnia. W tamtejszym Domu Kultury o godz 16.30 odbędzie się spektakl teatralny dla dzieci pt.: „W pracowni świętego Mikołaja”. Potem wszystkie dzieci zaproszone są na poczęstunek oraz pokaz laserów.

Z kolei Teatr Sztuk zaprasza dzieci na specjalny spektakl z okazji Mikołajek. 6 grudnia o 17:00 w Teatrze po raz ostatni będzie można obejrzeć „Piratów” w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej „Groszki”, w reż. Barbary Wójcik – Wiktorowicz. Spektaklowi towarzyszyć będą konkursy i zabawy z nagrodami dla publiczności.

Święty w Galenie i na Manhattanie

Święty odwiedzi także jaworznickie centra handlowe. W sobotę od godziny 9:30 Świętego będzie można spotkać w holu Centrum Handlowo – Usługowego Manhattan. Mikołaj razem ze śnieżynkami będzie zachęcał do udziału w quizach i zabawach językowych. Na najbardziej aktywnych czekać będą cenne prezenty. Do zwycięzców powędrują świąteczne paczki pełne słodkości i niespodzianek m.in. vouchery na lekcje języka angielskiego w Akademii Edukacji IQ, kupony rabatowe do Galerii Odzieży „Fuks”, bilety do Teatru Ateneum, vouchery do KFC oraz dwuosobowa wycieczka na Jarmark Bożonarodzeniowy Express do jednego z 5 europejskich miast.

Niewątpliwą atrakcją mikołajkowego spotkania w naszym centrum handlowym będzie interaktywna sztuka „Nadchodzące święta każdy zapamięta” w wykonaniu Teatru „Maska” z Krakowa – podkreśla Małgorzata Chudoba, właściciel Galerii Odzieży „Fuks”. – Bardzo się cieszymy, że udało nam się ściągnąć krakowskich aktorów do Jaworzna, bo spektakl jest bardzo ciekawy i rozwiązuje ważną zagadkę: Czy Mikołaj naprawdę istnieje? Myślę, że każde dziecko zadaje sobie to pytanie i wspólnie z aktorami „Maski” spróbujemy na nie odpowiedzieć. Spektakl rozpocznie się kwadrans przed południem i będzie kulminacyjnym punktem mikołajowej imprezy na Manhattanie. Poprzedzi go rozwiązanie quizu językowego. Poznamy wtedy dwójkę szczęśliwców, którzy wybiorą się na europejski Jarmark Bożonarodzeniowy Express z Biura Podróży Index.

W godzinach popołudniowych Świętego Mikołaja można będzie też spotkać w Galerii Galena. Popularny Święty z dziećmi będzie spotykał się od 15:00 do 20:00. Co ciekawe cała impreza trwać będzie także w sobotę 8 grudnia. Wtedy to Święty Mikołaj pojawi się w Galenie i będzie dostępny dla wszystkich od 12:00 do 20:00. Najmłodsi będą także mogli bawić się w magicznej, mikołajkowej krainie.

Najnowsze

To Top