Z miasta

Trwa Akcja Zima

MZDiM działa także siłami własnymi, odśnieżając różne części Miasta (na zdjęciu widoczny ciągnik MZDiM)

Zimowa aura dotarła do Jaworzna a przymrozki i opady śniegu sprawiają, że warunki na drogach bywają bardzo trudne. Od kilkunastu tygodni trwa tradycyjna Akcja Zima a drogowcy czuwają nad stanem dróg

Na początku listopada w mieście ruszyła tegoroczna odsłona zimowej akcji na drogach. Tym razem – w przeciwieństwie do poprzednich lat – za zimowe utrzymanie dróg i ciągów pieszych odpowiada tylko jedna firma ZUKTZ „Jacek Wieczorek” z Bytomia. Dyspozytor przez całą dobę jest dostępny pod numerem telefonu 501 269 163. Zgłoszenia można kierować też droga elektroniczną na adres mailowy azjaworzno@poczta.fm.

Nieco innym zasadom podlega utrzymanie jaworznickiego Rynku. Za jego utrzymanie odpowiedzialna jest firma PHU WALKO wsparta siłami własnymi Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. W godzinach od 15 do 22 w dni powszednie oraz od 6 do 22 w weekendy i święta odśnieżać będzie firma Walko. Natomiast w godzinach od 7 do 15 pracownicy MZDiM.

Warto pamiętać, że zgodnie z Regulaminem utrzymania porządku i czystości na terenie miasta Jaworzna, za odśnieżanie chodników położonych bezpośrednio przy prywatnych posesjach odpowiadają właściciele tych posesji. Przedstawiciele miasta zwracają się z prośbą o nie zrzucanie śniegu z chodnika na jezdnię – może to być bowiem przyczyną zagrożeń na drogach.

Najnowsze

To Top