Bezpieczeństwo

Wypadek na kuligu

Zima dostarcza wielu atrakcji nie tylko najmłodszym. Warto jednak podczas zabawy pamiętać o zachowaniu umiaru i trzymania się zasad bezpieczeństwa, dzięki temu można będzie uniknąć poważnych konsekwencji. Takiego rozsądku wyraźnie zabrakło uczestnikom kuligu, który zakończył się poważnymi obrażeniami jednego z uczestników.

W niedzielę 6 stycznia w Chrzanowie na tzw. „Groblach”, gdzie często wypoczywają mieszkańcy Jaworzna a szczególnie pobliskiej Byczyny doszło do przykrego w skutkach zdarzenia. -Kierujący pojazdem osobowym ciągnął dwoje sanek podczas poruszania się drogą przeznaczoną do ruchu pojazdów. Łamiąc przepisy i nie zachowując należytej ostrożności doprowadził do wyprzedzenia jego pojazdu przez jedne z sanek. Siedzący na nich mężczyzna siłą rozpędu uderzył o słup energetyczny doznając obrażeń ciała – informuje policja w Chrzanowie. 22-letni mieszkaniec Jaworzna trafił do szpitala. Sprawa została zakwalifikowana jako wypadek i zajmuje się nią chrzanowska policja. Najprawdopodobniej swój finał znajdzie w sądzie.

Policja przypomina, że zabronione jest ciągniecie za pojazdem sanek czy nart, tego typu kuligi są więc nie tylko niebezpieczne, ale też mogą zakończyć się mandatem. Taryfikator za takie wykroczenie przewiduje karę grzywny w wysokości do 500 zł a także pięć punktów karnych.

Foto: KPP w Chrzanowie

Najnowsze

To Top