Kultura i rozrywka

W cylindrze na lwy by… czyli Przybora i Wasowski raz jeszcze

Miejska Biblioteka Publiczna w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia swojej działalności. Na inaugurację roku jubileuszowego jaworzniccy bibliotekarze zapraszają na klimatyczny spektakl „W cylindrze na lwy by… czyli Przybora i Wasowski raz jeszcze”

16 stycznia minie dokładnie 70 lat od uroczystego otwarcia Biblioteki Miejskiej w Jaworznie. W najbliższych miesiącach bibliotekarze razem z czytelnikami będą świętowali tę piękną rocznicę. Na inaugurację roku jubileuszowego przedstawiciele biblioteki zapraszają na spektakl „W cylindrze na lwy by… czyli Przybora i Wasowski raz jeszcze”, utrzymany w konwencji i stylistyce sławnych programów Kabaretu Starszych Panów. Piosenki z repertuaru legendarnego duetu, tworzonego przez Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego, usłyszymy w interpretacjach: Agnieszki Bednarz, Anny Gamrot, Błażeja Olmy i Jarosława Tyrana. W programie wieczoru pojawią się m.in.: „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Na ryby”, „Jeżeli kochać to nie indywidualnie”, „Kapturek 62”, „Tanie dranie?”, „Bo we mnie jest sex”, „Shimmy szuja”, „Tango kat”, „Przeklnę cię”, „Szarp pan bas!”. Oprawę muzyczną zapewni zespół w składzie: Łukasz Kozera, Damian Niewiński, Kuba Łępa, Paweł Zwierzyński-Pióro.

Spektakl odbędzie się w środę 16 stycznia o godzinie 17:00. Wejściówki na to wydarzenie można odbierać w Punkcie Informacji Turystycznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej od 9 stycznia.

Najnowsze

To Top